Dušan Erbs

Díky vedení rodičů, jsem sportovec tělem i duší již od mala. V mládí jsem vystřídal několik sportovních odvětví, například karate, letní biatlon, tenis, atletika. Dlouhé běhy mě ovšem uchvátily natrvalo.

Na závodní úrovni se věnuji atletice od sedmé třídy základní školy. Na výkonnostní úrovni pak od roku 1996, kdy jsem přestoupil jako „kovaný hradečák“ do týmu AC Pardubice, v němž působím dodnes. Mou doménou jsou běhy na střední a dlouhé tratě. Současně se plně věnuje dlouhým krosovým či silničním běhům na pět až patnáct kilometrů a dráhové atletice.

Od roku 2003 je mým druhým srdečním sportem canicross, který mě ihned nadchnul. Druhou mou oblíbenou a provozovanou disciplínou z individuálního mushingu je skijöring. Jsem členem týmu SK DĚTI SEVERU. Mimo jiné jsem mistrem České republiky v krosu, akademickým vicemistrem České republiky na 3000 metrů př., mistrem Evropy i světa v canicrossu a několikanásobný Mistr ČR v canicrossu a skijöringu.  Jsem licencovaným trenérem atletiky se specializací na běhy. Věnuji se atletické trenérské činnosti mládeže i dospělých.