Ahoj jmenuji se Zuzka Jílková.

29.9.2017

Canicrossu se věnuji už 10 let a běhám za klub SK Děti Severu. K tomuhle sportu jsem se dostala v roce 2007, když jsem se seznámila s Martinou Štěpánkovou. Můj první závod se konal v Telči na Vysočině, kde jsem běžela s Border kolií. Tam jsme si také vyběhly moje první místo v canicrossu. Když mi bylo 6 let, zúčastnila jsem se mého prvního Mistroství Evropy v Děčíně, kde jsem se umístila na 7. místě.

V roce 2011 jsme si pořídili prvního Evropského saňového psa. O rok později jsme spolu vyhráli závody MČR v Bělči u Hradce Králové v kategorii scooter. Od té doby jsem byla na spoustě menších závodů, ale také Mistrovství České republiky a Mistrovství Evropy. Pětkrát jsem se stala mistryní ČR, dvakrát jsem byla druhá a jednou třetí.

Za svůj největší úspěch považuji loňské Mistrovství Evropy ve Velké Británii, kde jsem skončila s fenkou Anie na krásném prvním místě. Na Mistrovství Evropy ECF (také v roce 2016) jsem byla třetí.

Velký úspěch pro mě znamenala i anketa Kynolog roku, kterou jsem v roce 2016 ve své kategorii vyhrála. Také mě velmi baví psí triatlon v Sadské, kde jsem byla jednou první a jednou čtvrtá.

Před dvěma lety mě oslovil na natáčení pořadu o mladých sportovcích Lvíčata olympijský vítěz Aleš Valenta.

Běhám canicross deset let a za ty roky jsem nasbírala 43 zlatých medailí, 6 stříbrných medailí a 2 bronzové medaile. Mým dalším cílem je Mistroství Evropy v Itálii, které se bude konat v říjnu a mým největším snem je zúčastnit se Mistroství světa v Polsku, které se bude konat na konci listopadu. Celou svou sportovní kariéru trénuji a závodím v postrojích značky ManMat, protože jim věřím a mým psům skvěle vyhovují.