Anketa mezi mushery: Proč jste si vybrali právě mushing?

29.3.2017

Miluji psy pro jejich přímý přístup k životu, jejich energii a ochotu jít do toho, být s týmem. Jsem ráda s lidmi, které život se psy vytesal do nezaměnitelné podoby.

Miluji adrenalin i slunce na horské pláni, spolupráci s leadry, na kterých závisí vše. Mám radost, když se psi učí a dělají pokrok, když je každý den vidět, jak se jim zlepšuje kondice. Musím být dobrým šéfem, a to mne vede k maximálnímu sebeovládání (psi to přesně cítí… i v totálním průšvihu musí člověk dávat psům pocit, že ví, co dělá a že je to řešitelné). Psi jsou pro mne velkými učiteli, stejně tak jako ostatní musheři.

Hela Levíčková

Je to ideální spojení pro vyvenčení psa a udržení osobní kondice.

Aleš Flídr

Není lepšího odreagování a adrenalinu. Je fajn poslouchat někoho, kdo se vám svěřuje, ale ještě lepší je, když někdo naslouchá vám samotným, což mi poskytuje naše smečka.

Sarah Polanská

Protože miluji sport a zvířata a v tomto sportu se tyto dvě věci dají krásně skloubit dohromady.

Martina Štěpánková

Je to sport o dokonalé souhře mezi člověkem a psem. Jeden druhého musí tolerovat a ctít.

Roman Habásko

Je to ideální pohybová aktivita pro zkrachovalé sportovce.

Šimon Cipro

Jak nejlépe zabavit huskouna, než že ho necháte tahat… není nic lepšího, než vidět svého psa a jeho radost z rychlého běhu přírodou… Mám ráda psy, sport a závodění, tady se skloubilo vše dohromady s vynikajícím výsledkem a jako další plus je přátelská sorta lidí, kteří se okolo tohoto sportu pohybují.

Adéla Havlíčková

Mushing je škola života... Je to sport, pro který stojí něco dělat. Super parta Metujáků... máme dobrý klub a super prezidenta Jaromíra Hanuše.

Jiří Plšek

Má to totiž všechno, co miluji… psy, přírodu, samotu (hlavně na trénincích), romantiku, adrenalin a hlavně... je to FOTOGENICKÉ!

Lucie Müllerová

Je to relax, životní styl, vášeň. Jednou tomu propadnete a je to…

Eva Janečková

...to se sám sebe taky někdy ptám... asi proto, že to neumím jinak...

Michal Němec

Celý den se pohybuji v IT virtuální realitě, kdy restartem většinou vyřešíte problém. Když v noci na tréninku zapadnete v závějích s dlouhým spřežením a dojdou vám k tomu baterky v čelovce, jste zpět v realitě.

Aleš Pícl

Na závodech zapomenete na všechno, co se týká každodenního života. Zapomenete na práci, školu a stres. Všechno jde do ústraní a v tu chvíli nemáte na výběr nic jiného, než si užívat atmosféru a přítomnost psů a skvělých lidí všude kolem vás. O to horší je potom odjezd domů, protože víte, že se musíte do toho běžného života zase vrátit.

Petra Kolmanová

Dá se dělat na špičkové úrovni do vysokého věku.

Pavel Pfeifer

Musím se soustředit na psa, a ne na sebe. Je to souhra, důvěra, láska, zážitek, adrenalin.

Michal Háša

Čo môže byť krajšie, ako aktívny pohyb v prírode s takým úžasným tvorom ako je pes.

Ján Hošek

Je to to nejlepší, co mě kdy mohlo potkat.

Filip Kostelecký

Protože rád spolupracuji se svým psem. Trénujeme spolu tvrdě… a budeme spolu bojovat až do konce v každém závodě, kterého se zúčastníme. Je to můj oblíbený sport. Každý trénink s mým psem je pro mne radostí. Běh a tahání? Ano, to mám rád.

Nikolas Imiołczyk

Jde o zpestření našeho soužití se psy, setkávání s lidmi stejného „postižení“.

Martin Kotiš

Baví mě práce se psy a baví mě nadšení psů, když vidí, že se jde běhat. Trochu jejich entusiasmu bych potřebovala.

Marie Ševelová

Žiju se psy, mám ráda sport a tohle je ideální spojení... je to souhra. Po zlým tu člověk nic nezmůže, a pokud je ten vztah na správné, na té krásné úrovni, pak to zvíře vydá ze sebe vše a tisíckrát vám to vrátí.

Jana Tomášková

Baví nás to… celou rodinu. Každé závody bývají bezva stráveným víkendem.

Michal Tobiášek

Vrzgot snehu pod nohami, dych, ktorý sa stáva viditeľným, zimná rozprávka navôkol a veselé psy, ktoré robia to, čo ich robí šťastnými – čo môže byť krajšie?

Alžbeta Fodorová

Miluju běh - kros. Pejsci jsou pro mě nejlepšími parťáky, zároveň trenéry. Miluju, když potkáme srnku nebo zajíce a běžíme tak rychle, že mi nestačí fungovat plíce a krvavé puchýře na chodidlech ani necítím. A i když se mi nechce, už jen kvůli pejskům se přemluvím a vezmu je proběhnout.

Zuzana Kynclová ml.

Zjistil jsem, že pes je ideální tréninkový partner. Vždycky má čas a ve své univerzální kůži trpělivě čeká až na sebe natáhnu ty svoje hadry a připravím ty svoje stroje...

Kryštof Spilka

Mushing mi strašně moc dal a doufám, že ještě hodně dá. A ať co nejvíce lidí povýší radost z pohybu se svými psy nad úspěch za každou cenu.

Martin Urbančík

Pes není nářadí, ale zvíře a mushing není sport, ale životní styl.

Jaromír Hanuš

Mushing je jeden z nejhezčích sportů na světě a jsem moc rád, že jsem ho poznal.

Roman Zasadil

Cinkne první karabina o druhou a i přes zavřené dveře to vzbudí všechny doposud hluboce spící haskouny. Okamžitě ví, co se bude dít. Vyběhnou k vrátkům a už mě vyhlíží, modré oči vytřeštěné vzrušením. Jo! Nese postroje! Poběžíme!!!! A spustí svoji mushingovou hymnu...osmihlasé: "HAAAÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ!"

To je to, proč to dělám. Pro tu nepředstíranou radost psů ze zápřahu. A občas si mě ráno vzbudí taky sami, ehm.

Lucie Müllerová

Těch 24 let, co vlastním haskouny, se nenudím a ten život s nimi byl hrozně fajn. Nevím, co bych dělala bez psů. Asi bych seděla u televize a pletla fusekle. Fuj! Kromě toho díky psům mám fůru známých a přátel nejen mezi mushery.

Patricie Švecová

Jo, možná jsme blázni, exoti nebo šílenci, jak někdy od někoho slyším, ale já bych tenhle život nikdy a za nic na světě nevyměnila...

Tereza Hanušová

Je to hezký sport a zatím jsem kolem něj poznala samé skvělé lidi, tak snad tam jsou jen takoví.

Michaela Srchová