Canicross tour s Fitminem ukončil poslední závod v Mladé Boleslavi!

30.9.2018

O celém seriálu běhaly po prvních dvou závodech mzi závodníky skvělé recenze. Prvotřídní organizace, pohodová atmosféra a čipová časomíra. Právě to čekalo na závodníky i na posledním závodu celého seriálu v Mladé Boleslavi. Ten se uskutečnil v sobotu 29. 9. 2018 a pořadatelé z Hruboslakského Canicrossu si pro závodníky připravili trať dlouhou 3,4 km, která byla namotaná v okolí lesoparku Štěpánka. Trať byla velmi rychlá a byl to ideální test pro nadcházející Mistrovství světa ICF, které se uskuteční už příští víkend v polském Lubieszowě.

A protože se do Polska chystá i spousta našich závodníků, nemohli chybět ani na posledním velkém testu. V canicrossu mužů se psy nad 20 kg ManMaťáci naprosto dominovali. S velkým náskokem vyhrál Tomáš Jaša a je naší velkou nadějí pro Mistrovství světa. Druhý doběhl Petr Fochler s Cashem, kteří si i ze svého třetího společného závodu odnesli cenný kov. Třetí místo také patřilo ManMat týmu - Milanu SUdkovi a Koze, kteří po velmi dobrém výkonu zaostali za druhým místem jen o dvě vteřiny. Pro páté místo si pak doběhl Aleš Jindra s Pihou.
Mezi ženami se psy nad 20 kg opět dominovala Martina Štěpánková, která i tentokrát s přehledem zvítězila.

A protože se v Mladé Boleslavi běžel poslední závod seriálu, vyhlašovaly se i celkové výsledky. Pro vítězství v kategorii se psy nad 20 kg si doběhl Tomáš Jaša se Zulu a mezi ženami se psy nad 20 kg si zlatou medajli odvezla Martina Štěpánková s Grayem!

Canicross tour s Fitminem se letos uskutečnilo poprvé a pevně věřím, že ne naposledy. Jednalo se totiž o skvěle zorganizované závody, které snad neměly jedinou chybu. Spousty cen, které si pořadatelé pro závodníky připravili už byla jen příjemná tečka. Takže pořadatelům velké díky a spoustu elánu do příštích ročníků! Výsledky závodu najdete ZDE a spoustu odkazů na fotky je TADY