Canicrossovým Jarňákem se naplno rozjela jarní sezona

18.3.2019

Podzimní závod se v Pesoparku opravdu povedl. A protože se na podzim neobjevily téměř žádné organizační problémy, dalo se čekat, že spokojení závodníci si chválu nenechají pro sebe. To už ostatně ukazovaly i přeběžné seznamy přihlášených, které se začaly plnit snad od prvního dne. 
Do Prahy - Uhříněvsi se nakonec sjela skoro stovka závodníků, kteří si mohli vybrat mezi dvěma variantami tratí. Obě trati byly oproti podzimu zbrusu nové. Delší (Long) měřila přibližně 9 km a byla rozdělena pouze na muže a ženy. Krátší (Short) měřila 5,3 km a kategorie byly už rozdělené i podle váhy psa (pod 15 kg a nad 15 kg). Tratě byly členité, zajímavé a vzhledem k neustávajícímu dešti i plné vody a bláta. Závodníci se na trati rozhocně nenudili a zvlášť jedna z louží přibližně na druhém kilometru byla hodně výživná a hned několik závodníků její hloubku podcenilo a pořádně si namočili kotníky :)

Na závodě samozřejmě nemohli chybět ani naši závodníci. Kategorii Long se rozhodla vyzkoušet jen Nicole Marešová, které se podařil husarský kousek, kdy porazila i všechny muže a s časem 35:09 se stala na dlouhé trati absolutní vítězkou.

Zahanbit se nedala ani Martina Štěpánková, které se podařilo obhájit podzimní vítězství v kategorii žen se psy nad 15 kg. V mužské kategorii se psy nad 15 kg jsme bral stříbro Petr Fochler a bronz Ondra Exler. 

Navzdory nevlídnému počasí, kdy prakticky celý závod propršel jsme si ho užili a děkujeme pořadatelům za parádní akci a budeme se těšit na příští závod :) Kompletní výsledky jsou TADY a fotky ZDE nebo TADY