Cross country mid Janovičky

22.1.2019

Již po sedmnácté se v Janovičkách u Broumova sešli musheři, aby se projeli na závodě Cross Country MID Janovičky. Tentokrát pořadatelům skvěle přálo počasí a kupy sněhu slibovaly parádní projetí. Trať závodu měřila 24,15 km a zájemci si ji mohli zkrátit na turistickou varinatu, která měřila 16 km. Navíc panovalo po celý víkend nádherné počasí a když se k tomu přidla ještě skvělá metujácká parta, bylo zaděláno na prvotřídní závody. A protože se závod jel jako MČR, rozhodně závod sliboval i vynikající výkony. 

Na takových závodech nemohli chybět ani členové ManMat týmu. V kategorii MB1 dojela na 6. místě Pavlína Hrabalová, která se mezi samými chlapy umístila na krásném 6. místě. Umístění je o to cennější, že ve svém týmu měla pouze parťáky z vlastního odchovu. Ve stejné kategorii dojel na vyniajícím druhém místě Lukáš Klíma. V kategorii MB dojela na 3. místě Jana Králová, která byla zároveň vyhlášena jako nejrychlejší žena na trati. 

Je vidět, že naši závodníci si užívají zimy plnými doušky. Už dnes večer navíc odstartoval Šediváčkův long - jeden z nejtěžších závodů ve střední Evropě, jehož jsme už dlouhé roky partnerem. Veškeré informace ze závodu můžete najít na STRÁNCE ZÁVODU

Foto: Archiv P. Hrabalové