Druhým dílem pokračoval Leskros!

3.4.2019

O uplynulém víkendu jsme opět vyrazili na závody. A sice na druhý díl seriálu Leskros, který se uskutečnil v Dnešicích. A protože první závod byl sice super, ale přeci jen se objevily mouchy, byli jsme zvědaví, jak je pořadatel vychytá.
Opět i v Dnešicích čekalo na závodníky hned několik verzí tratí podle jednotlivých kategorií. Sprintová měřila 5,4 km, midová 9 km, na koloběžky čekala trať dlouhá 4,7 km a pro začátečníky byla připravená trať o délce 3,4 km. Všechny trati byly i v Dnešicích vedeny po krásných lesních cestách a dokonale tak dostály heslu závodu "Asfalt patří do města, pejsci a běžci do lesa". Mimo canicrossařů a koloběžek se na trať vydali i běžci bez psů a skvěle tak doplnili pohodovou akci. I druhý díl Leskrosu se těšil pořádnému zájmu závodníků, kdy se na start vydaly téměř čtyři stovky závodníků

A na závodě nemohli chybět ani naši závodníci. Ve scooteru zvítězila bez problémů Martina Štěpánková, kterou stíhala na druhém místě Nicole Marešová. Šestý pak dojel Vlastík Keltner a na osmnáctém a dvacátém místě Jana Králová, která se vydala na trať hned dvakrát. Na midové trati jsme měli jen Nicole Marešovou, která se s ní ale popraval skvěle a mezi ženami brala druhé místo. V canicrossu žen se psy nad 20 kg zvítězila Martina Štěpánková a rozšířila tak svoji sbírku medajlí. Ostatně ty i tentokrát byly ve tvaru stromu a po absolvování všech závodů vznikne skutečně malý les.

Nezbývá, než pořadatlům poděkovat za pěkný víkend a těšit se na třetí závod seriálu, který nás tentokrát už zavede do kopců - 27. 4. 2019 se totiž poběží na Ještěd. Kompletní výsledky z Dnešic jsou ZDE a fotky TADY