Fitmin Lesná a na Yukon Questu první závodníci v cíli!

13.2.2019

Závod v krušnohorské Lesné byl v termínovce už několik let, ale bohužel poslední zimy neumožnily závodíkům postavit se na start. Letos byla situace podstatně jiná. Po několika sněhových kalamitách, kdy byly Krušné hory prakticky odříznuté od civilizace ležely všude spousty sněhu a vypadalo to na ideální podmínky. 

Na závodníky čekal krásný dvoudenní závod. Pořadatelé si připravili hned dvě verze tratí. Hlavní trať měřila 12 km a připravena byla i trať pro příchozí v délce 5,5 km. V sobotu bohužel přišla lehká obleva a tak bylo přeci jen tepleji, než by si v ideálním případě musheři přáli. V neděli si ale vše vynahradili a všichni mohli makat naplno.

Na závodu nemohli chybět ani naši ManMaťáci. V kategorii dlouhých spřežení dojela těsně pod stupni vítězů Jana Králová. V kategorii skojöringu se dvěma psy si dojela pro stříbrnou medaili Nicole Marešová. Ve skijöringu žen s jedním psem si pro zlato dojela Martina Štěpánková a rozšířila tak svoji bírku medailí z letošní sezony. Navíc se stala nejrychlejším individuálem na trati a porazila i všechny muže. Ve čtyřkách pak zvítězil Jirka Suchý a šestý dojel Vlasta Keltner!

Je vidět, že ManMaťáci mají skvělou fazónu a věřím, že se jim bude dařit i na nadcházejícím Mistrovství České republiky v Zásadě. Výsledky jsou ZDE a skvělé fotky od Pavla Slezáka jsou TADY 

Foto: Kristýna Bečvářová

A aby těch úspěchů nebylo málo, tak v tomto týdnu do cíle dorazili závodníci na nejtěžším závodu psích spřežení na světě. Slavný Yukon Quest se letos jel z kanadského Whitehorse do aljašského Fairbanks. A trať dlouhou 1000 mil absolvovali hned dva závodníci s podporou ManMatu. Skvělého úspěchu dosáhl americký musher Brent Sass, který v celém závodě zvítězil a jako jediný dokončil se všemi 14 psy, se kterými do závodu vystartoval! Obrovský respekt a gratulace! V závodě ještě bojuje česko - americká ManMaťačka Misha Wiljes a držme jí palce, aby také ona závod zdárně dokončila!

Foto: archiv ManMatu