Ježdění na Valše a Dogbiatlon ve Staré Boleslavi!

23.9.2020

Ježdění na Valše se letos uskutečnilo už po deváté a i letos ho měl na svědomí hlavně Michal Chovanec a Jana Tomášková. Ti si připravili pro závodníky zbrusu novou trať, protože na té původní se vyřádili lesníci při likvidování kůrovcové kalamity, která tvrdě zasáhla i Olešnicko. Nutno říct, že nová trať byla fyzicky snad ještě náročnější, než trať původní. První tři kilomtry byly velmi rychlé a byly vedeny především po polních cestách a loukách. Poslední kilometr nás pak čekal brutální kopec, kdy bylo třeba vystoupat více, než 70 metrů a poslední část závodu tak dokonale prověřila fyzičku musherů i jejich psů. Celkem tak trať měřila necelé čtyři kilometry. 

A na závodě samozřejmě nechyběli ani závodníci ManMat týmu, kteří si plnými doušky užívají závodní sezonu. A je vidět, že mají formu, protože opět byli hodně vidět. V bikejöringu žen si odbyla svoji premiéru Simča Fabiánková a hned z toho bylo 2. místo! Zastoupení jsme tradičně měli i mezi canicrossaři. Zvlášť u mužů se ManMaťáci vyřádili, když obsadili po parádním závodě všechna tři místa na bedně. Zvítězil Petr Fochler, druhý doběhl David Šebek a třetí Pavel Pischek. Mezi ženami pak s přehledem zvítězila Petra Šebková. 

Celý víkend pak uzavřelo vyhlášení vítězů, které se neslo ve stejném duchu, jako celý závod. Tedy v naprosto parádní atmosféře, za kterou se na Valchu jezdí. Spousta cen od sponzorů závodu už pak byla jen třešničkou na dortu. Věřím, že za rok se na Valše sejdeme ještě ve větším počtu, protože kvalita závodu si to rozhodně zaslouží! Fotky ZDE a kompletní výsledky TADY

Na Dogbiatlon do areálu Letního kina Houšťka vyrazila Václavka Kuříková, která si vybrala katgorii enduro a čekaly ji 3 okruhy o délce 3,3 km a dvě střelby. I přes trošku horší střelbu se Václavce podařilo smáznout ztrátu v běžecké části a bez problémů zvítězila! Parádní forma!

Věřím, že forma ManMaťákům vydrží i do další části sezony a hlavn, že se uskuteční všechny závody, které jsou naplánované. 

Foto: Petr Fochler a archiv Václavky Kuříkové