ManMat canicross okolo Hradce je za námi.

10.9.2018

Odstartovat podzimní sezonu někde jinde než na ManMat canicrossu okolo Hradce je už téměř nemyslitelné. Proto se i letos sjeli závodníci do Nového Hradce Králové, kde si člen ManMat týmu Dušan Erbs se svým týmem pořadatelů z SK Děti Severu připravili už dvanáctý ročník závodů v indiviuálních ushingových disciplínách. Na závodníky čekala tradiční trať, která měřila přibližně 4,3 km a i letos byla poměrně rychlá. Bohužel nám opět příliš nepřálo počaí, když se především v sobotu šplhala teplota poměrně vysoko. I tak si s tím ale všichni bez problému poradili a podávali prvotřídní výkony. 

A protože ManMat byl hlavníím sponzorem celého závodu, ukázalo se "na biřičce" i spoustu závodníků ManMat týmu, kteří si chtěli na začátek sezony otestovat výkonost svou i svých psů před blížícím se MS ECF, které se uskuteční za necelý měsíc v Polsku. 

Jako první otestovaly svoji výkonnost naše juniorky na trati pro příchozí. Lépe si s tratí nakonec poradila Zuzka Jílková. Druhá pak doběhla Kristýna Bečvářová. 

Po závodě příchozích už přišel na řadu hlavní závod. Nejobsazenější kategorií závodu byla koloběžka s jedním psem, kde se také našim závodníkům nadmíru dařilo. Umístili se hned čtyři v první šestce! Zlatou medajli bral Michal Ženíšek a Kvap, druhý byl Jirka Suchý a Špek, pátá dojela Václavka Kuříková s Rú a šestá byla Nicole Marešová se svým mladým psem Atomem. 
Koloběžku se dvěma psy ovládl při svém druhém startu Jirka Suchý. 

V Bikejöringu mužů jsme měli také svého vítěze. Michal Ženíšek nedal ostatním závodníkům šanci a zaslouženě mohl vystoupat na nejvyšší stupínek. Šestý pak dojel jeden z našich veteránů Vlasta Keltner. 
Mezi ženami jsme měli také několik želízek v ohni. V medajli nakonec přetavila svoji výkonnost Nicole Marešová, která dojela na 3. místě. Na pátém místě pak dojela Zuzka Jílková, šestá byla Soňa Klikarová a devátá Jana Draslarová. 

Hlavní závod pak uzavřel canicross, kde jsme měli zastoupení pouze v kategorii mužů s psy nad 20 kg. Vítězství v této kategorii bral Petr Fochler s Cashem, pro které to byl první společný start. Druhý pak doběhl další člen pořádajícího klubu SK Děti Severu Aleš Jindra. 

Je vidět, že naši závodníci přes léto nezaháleli a pilně trénovali. Věřím, že se jim natrénované kilometry budou i nadále vyplácet a bude se jim na podzim dařit ještě lépe než doteď! Fotky ze závodu jsou ZDE

Foto: Petr Fochler