Manmat tým na Ultimate sleddog chalenge 2017

31.3.2017

Manmat tým na Ultimate sleddog chalenge 2017

 

Ultimate sleddog chalenge 2017 – to je název nové série extrémních longových závodů. Cíl pro pro členy Manmat týmu ve složení Zdenka Dušková, Petr Gurega, Fanda Sadílek, Pavel Kučera,Venca Zetek, Kateřina Kulhánková v zimní sezóně byl tedy jasný - dokončit 3 ze 4 naplánovaných longových závodů. Seriál závodů se odehrával na překrásných tratích nejen v Čechách, ale i ve Švýcarsku, Německu, zakončení pak proběhlo v Rakousku.

Start první – Šediváčkův long

Vše odstartoval Šediváčkův long. Počasí slibovalo opravdu kvalitní ale hlavně sněhový a mrazivý závod. Celková délka 220 km, 4 dny na tratích po hřebenech Orlických hor, restart, opravdu mrazivý bivak (teploty klesaly až k -16 stupňům), nastoupáno a naklesáno přes tisíce výškových metrů.

Závodu se už zúčastnilo tradičně více než 100 závodníků ze všech koutů Evropy. S postupně naběhanými kilometry se startovní pole pomalu tenčilo. Manmat tým zvládl první long výborně. Zdenka Dušková, kategorie skj 4. místo, Petr Gurega 4. místo(LT2), Fanda Sadílek 6. místo (LT1), Venca Zetek 2. místo (otevření), Katka Kulhánková 5. místo (LT2).

Na další závody do Švýcarska se nikdo z týmu nakonec nevydal a tak jsme se všichni už těšili do Německa.

Start druhý – německé Alpy

Třetí závody se konaly v německých Alpách v městečku Inzell. Tyto závody byly poznamenány oblevou a následnými mrazy. Tratě byly bezvadně připravené, ale hodně, hodně ledové. Tři dny za mrazivého, ale naprosto slunečného, počasí neměly chybu. Vrcholky, které jsme při meetingu viděli, nám naháněly hrůzu, ale vše jsme bez problémů zvládli. Sjezd k bivaku byl krásný, ale bohužel jedno ledové kluziště. Samotné bivakování bylo opět hodně mrazivé. Ujeli jsme přes 100 km ve vysokém převýšení a obohatili se skvělými zážitky na hodně dlouho.

Manmat tým opět splnil další závod. Zdenka Dušková, kategorie skj. 1.místo, Petr Gurega 4.místo (ve spojené kategorii otevřených) Fanda Sadílek 1.misto (LT1), Venca Zetek 1.místo (otevření), Katka Kulhánková 3.místo.

Start třetí – Rakousko

Poslední ze série závodů se konal v rakouském Innerkremsu. Tento závod je také považován za jeden z nejnáročnějších a to hlavně díky velkému převýšení. První den závodu napadlo přes půl metru nového sněhu, takže byla tradiční trasa změněna a za vydatného sněžení, poryvů větru jsme zdolávali známou Nockalmstrasse. Hluboký sníh dal hodně zabrat. Zbývající dvě etapy už proběhly za opět krásného a slunečného počasí. Překrásná panoramata rakouských Alp se nám navždy vryla do paměti, ale s nimi také náročné sjezdy a strmé výjezdy. Kdo nejel, neuvěří.

Poslední ze série závodů opět všichni úspěšně dokončili. Zdenka Dušková, kategorie skj 2. místo, Petr Gurega 6. místo (LT2), Fanda Sadílek 1. místo (LT1), Venca Zetek 1. místo (otevření), Katka Kulhánková 7. místo (LT2).

Tímto posledním závodem jsme úspěšně zakončili celou sérii Ultimate sleddog challenge 2017, která byla věnována na památku Waltra Treichla. Rádi bychom poděkovali všem organizátorům za perfektně připravené závody. Bylo to nezapomenutelné! Velký dík patří celé firmě MANMAT za jejich vybavení, podporu a vše, co pro nás dělají.

Zdenka Dušková