ManMaťáci závodili ve Stochově!

6.11.2018

Závod ve Stochově se i letos jel jako Royal Canin cup a uskutečnil se v tradiční termín prvního listopadového víkendu. Ačkoli meteorologové předpovídali a víkend poměrně špatné počasí, nakonec se jejich předpovědi nenaplnily a závodíci si tak mohli užít krásný víkend. Pořadatelé si na závodníky připravili hned dvě délky tratí. Sprintová měřila necelých sedm kilometrů a vedla především po polních cestách v okolí středočeského Stochova. Komu sprintová trať nestačila, mohl se vydat na čtrnácti kilometrovou midovou trať.

A protože naši ManMaťáci nezahálí, hájili naše barvy i na tomto závodě. Na sprintové trati zabodovala v kategorii C (spřežení do 4 psů bez rozlišení plemen) Kačka Kulhánková, která si dojela pro druhé místo. V koloběžkách kraloval Jirka Suchý, který zvítězil v kategorii s jedním i dvěma psy. Se dvěma psy pak doplnil Jirku na stupních vítězů ještě Vlasta Keltner, který dojel třetí. 

Na midové trati dojela v kategorii spřežení do 6 psů bez rozdílu plemen, Jana Králová. V katgorii midové koloběžky se dvěma psy pak zabodovala na prvním místě Václavka Kuříková, která si hezky zazávodila s druhým Vláďou Šáfrem. V kategorii dlouhých spřežení severských psů si dojela pro stříbro Kačka Kulhánková. 

ManMaťáci opět předvedli parádní výkony a je vidět, že se pilně připravují na blížící se zimní sezonu. Snad už se brzy počasí umoudří a dopřeje nám konečně po letech krásnou zimu plnou sněhu!

Foto: Archiv V. Kuříkové