ManMaťáci na Lesné sbírali medaile!

8.9.2020

Září bude na závody skutečně bohaté. Každý víkend je možno někam vyjet a mnohdy bude potřeba pečlivě vybírat. První víkend ale byl naprosto jasný a patřil tradičnímu závodu na Lesné, který pořádá každoročně T.J. Sokol Maxičky v čele s Maruškou Ševelovou. 

Na Lesné se bezmála stovka závodníků sešla už během pátečního včera, kdy probíhala registrace. Vzhledem k počasí se totiž startovalo do prvního kola už od osmi hodin, což bylo určitě dobré rozhodnutí. Pořadatelé si pro závodníky připravili trať o délce 4 km s krásně měkkým travnatým povrchem a nepříjemným kopcem v posledním kilometru. V osm hodin vyrazili na trať první závodníci v kategorii bikejöringu, které následovaly všechny ostatní kategorie individuálního mushingu. Celý sobotní den pak uzavřela canicrosová kategorie ENDURO na 8,5 km, kdy na trať vyrazilo 6 statečných závodníků a vzhledem k tomu, že po bouřce přišla pořádná mlha, byl div, že se v ní závodníci neztratili. 

V neděli pak už šlo o všechno. Starty byly navíc ozvláštněny tím, že kategorie bikejöringu a scooteru s jedním psem startovaly po dvojicích podle výsledků z prvního dne a canicrossy čekaly starty hromadné. Skvělým časům pomohla určitě i nižší teplota, která v neděli navzdory krásnému počasí panovala. Bylo vidět, že psy kontaktní závod bavil a spousta závodníků si vylepšila časy ze soboty. 

Na závodě nemohla chybět ani početná squadra ManMaťáků, kteří se ukázali ve skvělé formě. V kategorii bikejöringu mužů jsme brali hned zlato díky Ondrovi Exlerovi, který zvítězil v dramatickém závodě, kdy se první tři vlezli do několika desetin. Pátý pak dojel Pavel Pischek, který za prvním Ondrou zaostal jen o 4 vteřiny. Neuvěřitelně našlapaný závod! Mezi ženami si s tratí nejlépe poradila Linda Suchá, která dokonce zvítězila i v absolutním pořadí a porazila i všechny muže. Čtvrtá pak dojela Nicole Marešová. 

Mezi koloběžkářemi s jedním psem jsme opět brali zlatou medaili, kterou si po vyrovnaném výkonu odvezl Jirka Suchý. Čtvrtý pak dojel Libor Sovák a sedmý Vlasta Keltner. Mezi ženami pak bodovala Aneta Konvalinová, která si dojela pro čtvrté místo. 
Ve dvojkách jsme pak brali hned dvě místa na bedně. Pro druhé místo si dojel Jirka Suchý a pro třetí Nicole Marešová. 

Poslední kategorií závodu byly canicrossy. Mezi muži zvítězil Petr Fochler, kterého stíhal David Šebek. Mezi veterány bral zlatu s velkým náskokem Dušan Erbs. Mezi ženami bodovala na druhém místě Jana Draslarová a na devátém Petra Šebková. Janu pak napodobila Václavka Kuříková mezi veteránkami, která si také doběhla pro druhé místo. 

Velké díky patří všem pořadatelům, kteří si pro nás připravili parádní závod v krásném prostředí. Je vidět, že závodníci letní trénink rozhodně nepodcenili a ukázali, že jsou na tom před sezonou opravdu dobře. Věřím, že o víkendu na ManMat canicrossu okolo Hradce tyto výkony potvrdí! Kompletní výsledky jsou ZDE a fotky třeba TADY.

Foto: Petr Fochler