ManMaťáci se v Abertamech nominovali na ME ve Švédsku!

17.10.2018

Letošní podzim se rozběhl naplno a s ním přibylo i závodů v mushingové termínovce. A protože se nezadržitelně blíží ME IFSS ve Švédsku, rozhodl se Svaz sportu psích spřežení vypsat nominační závod v Abertamech. Nakonec se sice nenaplnili v nominacích všechny kategorie na maximum, ale v několika katgoriích se přeci jen nominace jet musela. 

Tradiční závod v Abertamech se uskutečnil druhý říjnový víkend a opět panovalo krásné počasí. Trať měřila rovných 5 km a vedla především po polních cestách a nechyběly na ní ani dva kopce. Do Abertam se vydali poprat z tratí i naši ManMaťáci a opět se jim skvěle dařilo. Je vidět, že forma na nadcházející šampionát je skvělá a všřím, že se všem bude dařit stejně, jako tomu bylo před týdnem v Polsku!

A jak naši ManMaťáci dopadli?V kategorii bikejöringu mužů zabodoval Michal Ženíšek, když si dojel pro stříbrnou medaili. V kategorii bikjöringu žen s velkým náskokem a skvělou půměrkou přes 31 km/h zvítězila Nicole Marešová. Jirka Suchý si zajel hned dvě kategorie - koloběžku s jedním i dvěma psy. A oba své starty přetavil ve zlato, když s přehledem vyhrál. V koloběžce se dvěma psy pak startovala ještě Nicole Marešová, která dojela čtvrtá a Michal Ženíšek byl pátý.

Sezonu v Abertamech zahájili i naši závodníci se spřeženími. V kategorii A1 (spřežení do 8 psů plemene sibiřský husky) si mezi jedenácti týmy dojela pro stříbro Kačka Kulhánková a pro bronz Romana Guregová. Ve stejné kategorii pro psy všech plemen byl druhý Venca Zetek a třetí Jana Králová. 

Je vidět, že ManMaťáci makají naplno a my jim budeme za týden držet palce, aby se jim ve Švédsku dařilo!

Foto: Archiv Jany Králové