ManMaťáci ukončili zimní sezonu v Rakousku!

9.3.2020

Dvoudenní závod v krásném údolí v Rakouských Alpách, dva metry sněhu, to zní jako ideál. Bohužel však počasí ukázalo, co dokáže.

První den byl start na poslední chvíli posunut o hodinu, nejspíš kvůli úpravě běžkařské trasy. Slunce sice svítilo již od rána, ale řekl bych až příliš. Teplo některé závodníky donutilo chladit psy. Každý závodník, který se na trať vydal si nejspíš sáhl až na dno, pochopitelně včetně psů. Závodníky ráno vzbudilo sluníčko, které však později bylo na obtíž. Vítr byl tak silný, že já osobně jsem se několikrát téměř zastavil. Měl jsem chuť zahodit běžky a počkat tam do jara až sníh roztaje. Vítr navál prašan na trať, která místy zmizela úplně. Aby toho nebylo málo tak na osmém kilometru organizátor některé závodníky poslal špatným směrem a místo původních 9km jeli 12km. Organizátorům tedy nezbylo nic jiného než sobotní výsledky anulovat.

V neděli počasí vypadlo o něco lépe. Zdálo se, že vítr se již trochu umoudřil a že podmínky by mohly být příznivější. Bohužel to byl jen takový pocit . Jestli byl vítr slabší tak já osobně jsem to příliš nepocítil. Sníh byl však už více zmrzlý, a tak trať již nebyla zaváta. Organizátoři si dali větší pozor, značení bylo výborné, a tak se jel regulérní závod. Co se mi na tomto závodě líbí je počet fandících lidí. I přes nepřízeň počasí se zde opět sešlo spousty fanoušků, kteří na startu vždy vytvoří dlouhý koridor, který přeci jen vybudí závodníka k lepším výsledkům.

Všichni závodníci ManMat týmu si závod nejen užili ale také předvedly skvělé výkony. Každý ManManťák dojel na medailovém umístění:

Martina Štěpánková – skijöring se dvěma psy – 1. místo (17:51)

Nikol Marešová – skijöring se dvěma psy – 2. místo (18:50)

Simona Fabiánková – skijöring s jedním psem, ženy – 3. místo (32:01)

Pavel Pischek – skijöring s jedním psem, muži – 3. místo (23:45)

Napsal: Pavel Pischek
Foto: archiv P. Pischka