ManMaťáci vezou medaile z ME IFSS ve Švédsku!

29.10.2018

Mistrovství Evropy IFSS se letos uskutečnilo poslední říjnový víkend ve Švédsku. Česká výprava byla sice o poznání menší než před třemi týdny v Polsku, i tak jsme ale měli velmi silný tým, který mohl pomýšlet na příčky nejvyšší. 

Na tisícikilometrovou cestu se většina našich závodníků vydala už na začátku minulého týdne. Slavnostní zahájení totiž bylo naplánováno už na středeční večer a ve čtvrtek ráno už startovaly na trať první kategorie.  Zprávy a fotky přímo z Nybra slibovaly krásnou a členitou trať - osobně mě úplně mrzelo, že jsem nakonec do Švédska nejel, protože projet se na takovéto trati byl určitě zážitek. 

První kategorie vystartovala na trať úderem čtvrteční deváté hodiny dopoledne. IFSS měla totiž rozdělené kategorie po dnech - ve čtvrtek a pátek se jely bikejöringy a běžely canicrossy. V sobotu a v neděli pak čekal závod kategorie SC1, SC2 a všechna spřežení. ManMaťáci tentokrát závodili jen v individuálech a mohli jsme jim fandit všechny čtyři dny. Všechny výsledky navíc byly online na stránkách pořadatele včetně všech mezičasů a bylo zajímavé sledovat, jak se jednotliví závodníci perou s různými částmi trati. 

A jak se tedy ManMaťákům dařilo? V kategorii bikejöringu mužů nás reprezentoval Michal Ženíšek, který si ve velmi silné konkurenci vyjel 8. místo. Mezi veterány jsme měli velké želízko v ohni. Petr Krupička s Grayem předvedli vynikající výkon a po zásluze si odvezli titul mistrů Evropy. Mezi ženami pak bodovala Nicole Marešová, která dojela osmá. Na kole pak závodila ještě Zuzka Jílková mezi juniorkami a dojela na pátém místě. 

V canicrossu žen jsme získali další medaili. Po zásluze si vyběhla vítězství Martina Štěpánková a vezla si domů další titul z ME. Mezi juniorkami pak zabodovala Zuzka Jílková, která si vystoupala na stříbrný stupínek. 

Na koloběžce mužů s jedním psem zabodoval Jirka Suchý, který zaostal jen o vteřinu za druhým místem a po zásluze si vezl ze Švédka bronz. Desátý na koloběžce s jedním psem dojel Michal Ženíšek. Mezi ženami pak zvítězila skvělá Martina Štěpánková, která si tak vyjela druhý titul mistra světa. Mezi koloběžkami se dvěma psy startoval Jirka Suchý, který dojel sedmý. 

Myslím, že ManMaťákům se na letošním šampionátu opravdu dařilo. Jsme moc hrdí, že jsme mohli být u toho :)

Foto: Archiv Martiny Štěpánkové