ManMaťáci zabodovali na ME čistokrevných a na Zavíráku

13.11.2019

Poslední šampionát na suchu tento rok se uskutečnil v Maďarsku poblíž Balatonu u městečka Magyarpolány. Pořadatelé si pro závodníky připravili dvě verze tratí - sprintovou a midovou a na obou dvou tratích se rozdávaly evropské tituly. Bohužel se ani Maďarsku nevyhnuly vytrvalé deště, které změnily trať v maďarské bahenní lázně a zvláště druhé a třetí kolo závodu bylo bojem. 

A naši ManMaťáci nemohli na závodě chybět. A rozhodně nehráli druhé housle. Na midové trati v kategorii A (spřežní 8 a více psů) se podařilo vybojovat stříbrnou medaili Petru Guregovi, který zvláště ve druhém kole dotahoval vedoucí závodnici. V kategorii C na stejné trati zabodoval Lukáš Klíma, který vybojoval titul mistra Evropy!

Na sprintové trati přetavily obě naše účastnice svoje snažení ve zlato. Veronika Klímová zvítězila s obrovským náskokem 5 minut a Klímovi si tak z Maďarska odvezli dva tituly. Mistriní Evropy se pak stala i Zdeňka Dušková v canicrossu žen. 

Je vidět, že i čistokrevní mají skvěle natrénováno a v zimě se máme na co těšit. Výsledky ze závodu jsou TADY.

Foto: archiv P. Guregy a L. Klímy

Druhým závodem, kde se představili závodníci ManMat týmu byl Zavírák v Loučni. Závod pořádal tým Běhej se psem a jak už je zvykem, jednalo se o velmi kvalitně uspořádané závody. Trať pro dospělé měřila 5 km a pro juniory 3 km a všechny kategorie startovaly intervalově. Bohužel pršelo nejen v Maďarsku, ale i v Česku a tak byla trať trošku klouzačka. Všichni si s ní ale poradili na výbornou a po závodě nešetřili s chválou. 

V canicrossu žen se psy nad 20 kg zvítězila s velkým náskokem Martina Štěpánková a přidala tak do své letošní sbírky další vítězství. Mezi muži se psy nad 20 kg pak zabodoval Aleš Jindra, který bral třetí místo. 
V bikejöringu žen si ManMaťačky rozebraly všechny medaile. První a třetí místo si odvezla za své dva starty Ilona Erlebachová a druhá dojela Nicole Marešová. 
Ve scooteru se psy nad 20 kg brala svoji druhou medaili Martina Štěpánková. Čtvrtá pak dojela Aneta Konvalinová a pátá Nicole Marešová. Při svém druhém startu pak Aneta Konvalinová dojela devatenáctá. Výsledky závodu jsou TADY

Foto: archiv Anety Konvalinové