Maxičkovský Saďák, Noční Leskros v Dobříši a Hruboskalský canicross!

17.8.2020

Dny se poamlu krátí a to znamená jediné! Blíží se podzim a s ním i hlavní část mushingové sezony. Prvním srpnovým závodem, který si za předchozí tři ročníky našel své věrné příznivce a hlavně si mezi závodníky udělal skvělé jméno. Náročné terény Českého ráje, pohodová atmosféra a spousta dobrot, čekala na více než 120 závodních dvojic. Na ně si pořadatelé připravili hned dvě verze tratí - sprintovou, která měřila 3,1 km a Enduro, která měla hned 5 km. 

A chybět na závodě nemohli ani ManMaťáci, kteří si přijeli otestovat formu před hlavní částí sezony. Na náročné trati s názvem Svijany Endruo nářez se skvěle představila Jana Draslarová s Trapem, kterým se podařilo kategorii žen s velkým náskokem vyhrát a absolutě doběhla na krásném čtvrtém místě! Skvěle se ukázala i Soňa Klikarová, která doběhla mezi ženami na čtvrtém místě!

Na sprintové trati zabodovala Soňa Klikarová, která si střihla dvojstart a mezi ženami se jí podařilo urvat vítězství a ze závodu mohla odjíždět opravdu spokojená, protože v absolutním pořadí doběhla na parádním třetím místě! Dařilo se i Nicole Marešové, která mezi ženami finišovala na čtvrtém místě. 

Hned další víkend bylo na výběr hned z několika závodů. Ten první se odehrál už v pátek večer a jednalo se tentokrát o noční závod v zámeckém parku v Dobříši. Druhý závod seriálu Leskros měl našlápnuto. Loni se totiž jednalo o parádní závod se skvělou atmosférou. Bohužel letos pořadatelům moc nepřálo počasí a prudké deště zřejmě odradily spoustu závodníků. I tentokrát čekaly na závodníkdy dvě tratě - sprintová měřila přibližně 3 km a midová 7,5 km. Z ManMaťáků nechyběla na startu Nicole Marešová, která si střihla midovou trať, kde urvala vynikající 2. místo a přidala do své sbírky další krásnou dřevěnou medaili ve tvaru stromu, jak je už u letošního Leskrosu zvykem. 

Dalším velkým závodem tohoto víkendu byl Maxičkovský Saďák, který se už dlouhé roky koná u pískovny v Sadské pod taktovkou T.J. Sokolu Maxičky. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se do Sadské sjelo téměř 120 závodníků ze všech koutů České republiky. I letos byla připravena tradiční trať o délce přibližně 4,6 km, která je tradičně velmi rychlá. Na Sadské navíc je tradicí i vynikající atmosféra, a tak se mimo závodění jezdí na Sadskou i za parádní zábavou. A protože je Saďák jedním ze závodů, který už dlouhá leta podporujeme, byli jsme rádi, že jsme mohli být u závodu i letos. 

Na závodní trati bylo navíc k vidění i spousta ManMaťáků, kteří si přivezli skvělou formu. V bikejöringu mužů se povedlo s přehledem zvítězit Ondrovi Exlerovi. Mezi veterány Ondru napodobil Petr Krupička a i on si ze Sadské odvážel zlato. Skvělé představení bikařů završila Nicole Marešová, která rovněž bezpečně zvítězila a ManMat tým si připsal triple!Na koloběžce s jedním psem se závod vydařil Anetě Konvalinové, která si v poměrně nabité konkurenci dojela pro bronzovou medaili. Ve scooteru veteránů jsme pak brali hned dvě pódiová umístění. Libor Sovák si dojel pro zlato a Vlasta Keltner pro bronz. Mezi veteránkami si pak bronz vyjela Jana Králová. Se dvěma psy jsme pak opět bodovali hned dvakrát, když Nicole Marešová zvítězila a Jana Králová při svém druhém startu dojela třetí. 

V canicrossu veteránů se dařilo Dušanu Erbsovi, který s přehledem zvítězil a absolutně mezi všemi muži by byl třetí! Mezi veteránkami si ManMaťačky rozdělily všechny místa na bedně. První doběhla Martina Štěpánková, druhá Soňa Klikarová a třetí Václavka Kuříková.

Je vidět, že v Sadské se ManMaťákům opravdu dařilo a letní přípravu rozhodně nepodcenili a my jim děkujeme za parádní reprezentaci. 

Foto: Archiv S. Klikarové, N. Marešové a M. Štěpánkové