Medaile vylovené z bahna aneb Mistrovství Evropy ICF Belgie

30.10.2019

Když jsme se dozvěděli, že letošní Mistrovství Evropy bude pořádat Belgie, byli jsme hodně zvědaví, jak si belgičané s pořadatelstvím poradí. Už na kongresu ICF na jaře byla představena trať, která vypadala moc dobře. Trošku hůře už vypadala vzdálenost stake outu od startu, která byla téměř 2 kilometry. Do belgického Chevetogne většina závodníků vyrazila už na začátku týdne, bohužel je příjezd do Belgie moc nepotěšil. V Belgii totiž už tou dobou několik dní pršelo a pomalu ale jistě se trať měnila prudce k horšímu. Bohužel déšť neustával ani v dalších dnech a trať se stala opravdu extrémní.

První kolo odstartovalo v sobotu úderem deváté hodiny. Postupně se na trať vydalo více než 600 závodníků ve kategoriích bikejöringu, scooteru a canicrossu ve všech věkových kategoriích. Musím říct, že podmínky na trati byly velmi těžké a všichni naši závodníci si s ní poradili naprosto bravurně a už po prvním dni jsme drželi hned několik medailových pozic i mnoho nadějných čtvrtých míst. V neděli už pak šlo hlavně o udržení pozic a snahu nezranit sebe ani psa. A ManMaťáci byli skutečně hodně vidět. 

V kategorii bikejöring veteránky se dařilo Lindě Suché, která dojela na 2. místě a hlavně Iloně Erlebachové, která tuto kategorii vyhrála. V bikejöringu žen pak dojela na čtvrtém místě Nicole Marešová a na medaili ji chybělo jen 15 vteřin. Pátá pak dojela Hana Kučerová. Mezi juniorkami pak brala bramborovou medaili Zuzka Jílková a ve veteránech III byl šestý Vlasta Keltner.

Ve scooteru veteránek zabodovala bezkonkurenčně Martina Štěpánková, která dokonce zajla třatí nejlepší čas ze všech koloběžek. Mezi ženami pak brala bronz Nicole Marešová. Mezi muži dojel na skvělém druhém místě Michal Ženíšek. Mezi veterány pak zajel skvěle Jirka Suchý, kterému patřil druhý nejlepší čas ze všech koloběžek. 

V canicrossu žákyň jsme měli želízko v ohni v podobě Sofinky Erbsové, která dokázala svůj výkon přetavit ve zlatou medaili. Mezi veteránkami bodovala MArtina Štěpánková, která jasně zvítězila a navíc by se svým časem vyhrála i v elitní kategorii. Mezi muži doběhl v nabité konkurenci osmnáctý Milan Sudek a mezi veterány byl šestý Dušan Erbs. 

Celý závodní program ukončily národní štafety. Té ženské se podařilo doběhnout na skvělém druhém místě a poprvé se jela i šafeta smíšená - bežec - koloběžka - kolo, kde se opět dařilo a naše štafeta dojla na druhém místě. 

ěžko vyjádřit veškeré pocity hrdosti a velké radosti, které máme, z toho jak vidíme své úspěšné členy Manmat teamu. Dovolte nám veřejně pogratulovat za vaše ohromné výkony, poděkovat za to, že jste s námi a my díky tomu můžeme být s vámi u vašich úspěchů a sportovních zážitků. Strašně si vážíme každého osobně a věřte nám, že je to nádherná motivace do naší práce. Do toho vymýšlet věci tak, abyste byli spokojení Vy a vaši psí parťáci. Navíc je třeba říct, že česká reprezentace opět pobrala co mohla a z Belgie si odvezla neuvěřitelných 23 medailí. A my jsme rádi, že jsme mohli být jako partner celého závodu u toho. Jste jedničky! Kompletní výsledky z Belgie jsou ZDE.

Foto: Kristýna Bečvářová