Memoriál Jaroslava Svobody v Abertamech nabídl parádní výkony!

14.10.2020

Tradičním závodem v Abertamech pokračovala podzimní mushingová sezona. I letos si závod připravili pořadatelé z Krušnohorského sportu psích spřežení v čele s Milanem Šindelářem. Trať, na kterou se závodníci mohli těšit byla stejná jako loni a měřila necelých 5 km a byla opět velmi rychlá a vedla výhradně po loukách v okolí Abertam v nadmořské výšce kolem 900 m. n. m. A vzhledem k tomu, že vládní opatření opět utahují šrouby a závody jsou zrušené na minimálně tři týdny, možná se jednalo o jeden z posledních závodů této podzimní sezony. 

A nejen z tohoto důvodu do Abertam vyrazilo i spousta ManMaťáků. V kategorii A se dařilo Janě Králové, která dojela a druhém místě. Ve stejné kategorii uzavřené pro sibiřské husky, samojedy a české horské psy jsme měli hned tři zástupce. Na třetím místě dojel po velmi dobrém víkedu Jan Svoboda, kterého stíhal na čtvrtém místě Jan Kotiš a na šestém místě Petr Gurega.

V bikejöringu žen dojela na stříbrné pozici Linda Suchá, která ale zaostala za prvním místem jen necelé tři vteřiny a holky si nedarovaly ani metr trati. Pro čtvrté místo si pak dojela Nicole Marešová. Na koloběžce s jedním psem si pro vítězství dojel Jirka Suchý, čtvrtý Libor Sovák a šestý Vlasta Keltner. Se dvěma psy pak ManMaťáci bojovali o nejvyšší příčky. Pro vítězství si nakonec dojela Nicole Marešová, druhý dojel Jirka Suchý a čtvrtá při svém premiérovém startu v kategorii Aneta Konvalinová. 

A chybět nemohly ani canicrossařky. Zvítězila Martina Štěpánková a pátá doběhla Václavka Kuříková. 

Závody v Abertamech se i letos podařily na jedničku. Navíc byly okořeněny skvělými výkony všech závodníků. Snad nebyly letos poslední, protože forma ManMaťáků je skvělá!

Foto: Archiv N. Marešové, M. Štěpánkové a L. Suché