Mistrovství České republiky na sněhu se letos jelo na Zásadě!

18.2.2019

Letošní zima mushingu opravdu přeje. Kupy sněhu přímo vybízí k závodění na sněhu a protože třetí únorový víkend čekal závodníky domácí šampionát ve sprintu i midu, rozhodně bylo na co trénovat. Letos se uskutečnilo MČR v podhůří Jizerských hor - v Zásadě. I tady letos bylo poměrně dost sněhu a všichni byli zvědaví, jak se pořadatelé se závodem poperou. A povedlo se jim to na jedničku. 

Pro závodníky byly připraveny hned dvě délky tratí - sprintová a midová. Sprinťáky čekaly různé trati podle kategorií a měřily od 9,2 km do 15,5 km. Miďáci pak utkali na trati dlouhé téměř 27 km. Bohužel na závod letos dorazilo z různých důvodů poměrně málo závodníků a je rozhodně škoda, že se tento víkend konaly i jiné závody, které zbytečně tříští účast - zvlášť v případě MČR je to opravdu k zamyšlení. 

A na závodu nemohli chybět ani ManMaťáci a opět se jim podařilo sbírat vavříny. Ve skijöringu s jedním psem jsme bodovali mezi muži i ženami. Mezi muži zvítězil Dušan Erbs (průměrná rychlost 26,57 km/h) a mezi ženami Soňa Klikarová (průměrná rychlost 24,89 km/h). V kategorii C bral stříbrnou medaili Jirka Suchý a v C1 Adéla Havlíčková. V kategorii A dojela třetí Jana Králová. 

Je vidět, že zimní sezonu jsme zakončili úspěšně a pomalu nám klepou na dveře jarní závody, které nás čekají už za necelé tři týdny! Veškeré informace o závodu jsou na STRÁNKÁCH ZÁVODU, výsledky ze Zásady jsou ZDE a parádní fotky od Pavla Slezáka ZDE

Foto: Archiv Dušana Erbse