Nominace na ME a MS proběhla o víkendu na Lesné

3.9.2019

Jeden z nějvětších letošních závodů individuálních mushingových disciplín se uskutečnil hned na začátku sezony. O víkendu se totiž sjela téměř celá česká špička na závodech v Lesné v Krušných horách, kde si připravili závody pořadatelé z T.J. Sokol Maxičky v čele s Maruškou Ševelovou. Pro závodníky byla už ve čtvrtek nachystaná trať o délce něco málo přes čtyři kilometry a všichni si ji mohli vyzkoušet ještě před samotným závodem. Vedla převážně po travnatých cestách v okolí Lesné a nechyběl na ní ani kopec a následný sjezd. Zvláště psy trať v kombinaci s teplým počasím pořádně prověřila. Právě o víkendu totiž vrcholila snad už poslední vlna veder v tomto roce. I proto byl sobotní start celkem rozumně posunutý už na osmou hodinu a na traťi byla připravena vanička s vodou pro psy na osvěžení. Nakonec teplo nezpůsobilo větší problémy a všichni se s tratí poměrně dobře poprali.

Konkurence se tentokrát sešla více než slušná. Závod byl totiž vyhlášen jako nominační pro ME ICF, které se uskuteční v říjnu v Belgii i pro MS IFSS, které se uskuteční ve švédském Nybru. A protože měli nominaci jistou pouze medailisté z předchozích šampionátů, bylo potřeba ze sebe vymáčknut opravdu maximum. A na závodě samozřejmě nechyběli ani naši ManMaťáci. V bikejöringu mužů exceloval Petr Krupička a bramboru získal na čtvrtém místě Michal Ženíšek. Mezi ženami se dařilo Iloně Erlebachové, která dojela druhá. Třetí pak dojela s drobným odstupem Hanka Kučerová. Páté místo vybojovala Nicole Marešová a sedmé Lida Suchá.

Koloběžka byla na závodě vypsaná pouze s jedním psem. Asi i proto se na startu sešlo neuvěřitelných třicet osm závodníků! A ManMaťáci se pořádně ukázali, protože brali všechny tři místa na bedně. Zvítězila totiž Martina Štěpánková, druhý dojel Jirka Suchý a třetí Michal Ženíšek. I ostatní ManMaťáci předvedli skvělé výkony - na třináctém místě Nicole Marešová, na sedmnáctém Václavka Kuříková, na dvacátém Aleš Jindra a na dvacátém šestém Michal Mayer.

Canicross si pak užil jak intervalové starty v sobotu, tak hromaďák v neděli. Mezi muži zvítězil s přehledem Dušan Erbs a skvěle zaběhli i čtvrtý Jirka Suchý, pátý Milan Sudek a desátý Aleš Jindra. Mezi ženami zvítězila Martina Štěpánková a sedmnáctá doběhla Kamča Šrolerová.

Je vidět, že naši závodníci válí. A protože už teď je jasné, že se všichni nominovali i na blížící se ME v Belgii, určitě bude na co trénovat! Kompletní výsledky jsou TADY a fotky třeba ZDE

Foto: archiv Kamči Šrolerové