O minulém víkendu jsme závodili v Louce a září uzavřeli v Mladé Boleslavi!

30.9.2019

Ježdění na Valše se i letos uskutečnilo v tradičním termínu předposledního víkendu v září. Už od roku 2012 si připravuje pro závodníky skvělé závody Michal Chovanec s Janou Tomáškovou. Bohužel se nevyhnula letošní kůrovcová kalamita ani Vysočině a tak nebylo jasné, v jakém stavu vlastně budou místní tratě. I letos se ale Michal se svým týmem mimořádně vytáhnul a tratě byly opět připraveny na špičkové úrovni. I letos měřila trať přibližně 4,4 km a byla technicky i fyzicky velmi náročná. Ideální trať na úvod sezony.

A dařilo se na ní i ManMaťákům. V canicrossu mužů doběhl na druhém místě Milan Sudekpouze s lehkou ztrátou na první místo. V kategorii koloběžka s jedním psem se dařilo Nicole Marešové, která dojela na druhém místě jen 7 vteřin za prvním. Nicole si navíc střihla i bikejöring a s přehledem zvítězila.

V uplynulém víkendu pak ukončil seriál Canicross tour s Fitminem závod v Mladé Boleslavi. V lesoparku Štěpánka se i letos sešla velká spousta závodníků a mezi nimi i několik závodníků ManMat týmu. Honza Stryal si se svým týmem připravili dle ohlasů opět skvělé závody, na které stojí za to přijet. Technická trať měřila letos 4 km a byla opět trošku jiná něž v minulém roce. A protože v celkovém hodnocení si před třetím závodem vedlo dobře i několik našich závodníků, nemohli chybět ani na třetím závodu.

V canicrossu mužů se psy nad 20 kg doběhl na druhém místě Milan Sudek s Kozou a v ženách se psy nad 20 kg finišovala těsně na druhém místě Martina Štěpánková. Trošku netradičně se tentokrát jela i kategorie bikejöringu a scooteru bez dalšího rozdělení. Skvělý výkon předvedla ve scooteru Nicole Marešová, která v této smíšené kategorii dojela na druhém místě. Šestá pak byla Jana Draslarová a sedmá Aneta Konvalinová. V bikejörngu se opět dařilo Nicle Marešové, která brala opět druhé místo.

V celkovém hodnocení celého seriálu zabodoval Milan Sudek, který zvítězil v kategorii se psy nad 20 kg. V ženách se psy nad 20 kg si pro vítězství doběhla Martina Štěpánková.

Je vidět, že ManMaťáci jsou ve skvělé formě a na nadcházejícím ME ICF v Belgii a MS IFSS ve Švědsku se můžeme těšit na skvělé výkony.