O víkendu jsme makali na Lemberku a v Teplicích

26.8.2019

Dalším závodem po více než dvouměsíční pauze pokračovala oblíbená Canicross tour s Fitminem. Tentokrát se canicrossaři podívali na zámek Lemberk, v jehož okolí byla vedena trať druhého závodu. Bohužel tentokrát závodníkům příliš nepřálo počasí a udělalo se na víkend pořádné teplo. I tak si ale všichni s těžkými podmínkami poradili a trať dlouhou 3,5 km všichni zvládli bez problémů. A díky obětavým pořadatelům v čele s Honzou Stryalem a jeho ženou Terkou, se opět jednalo o jedinečný závod. 

Z našich závodníků se nezaleklo těžkých podmínek hned několik závodníků. V canicrossu žen nad 20 kg opět zabodovala Martina Štěpánková, která s přehledem zvítězila a přidala tak do své sbírky další vavřín. S tratí se v této kategorii úspěšně poprala i Aneta Konvalinová, která doběhla na devatenáctém místě z třiceti šesti závodnic. Mezi muži se psy nad 20 kg odstartoval sezonu Milan Sudek, který doběhl třetí a i on se mohl radovat z obrovské spousty cen, které si pořadatelé pro zváodníky připravili. 

Specialitou závodu bylo i zařazení koloběžek s jedním psem. Zde opět zvítězila neúnavná Martina Štěpánková a se dvěma zlatými medailemi se stala nejúspěšnější závodnicí celého dne. Do svého druhého startu vyrazila i Aneta Konvalinová, která dojela na čtvrtém místě (druhá mezi ženami). A závod úspěšně absolvoval dvakrát i Michal Mayer na třináctém a patnáctém místě.

Třetí - poslední závod celého seriálu nás čeká 28. září v Mladé Boleslavi. Kompletní výsledky jsou ZDE a fotky třeba TADY.

V neděli si pak ještě vyrazila neúnavná Martina Štěpánková zazávodit ještě do Teplic, kde v rámci Teplivkého půlmaratonu byla vyhlášená i kategorii canicrossu na 4 km. Bohužel i tady panovalo velké teplo, ale ani to nezabránilo Martině zvítězit. Zkrátka hodně povedený start do podzimní sezony! 

Foto: Archiv Anety Konvalinové