O víkendu jsme úspěšně zahájili podzimní část sezony!

20.8.2019

Závodní supervíkend odstratoval už v pátek, kdy se uskutečnil první závod. Byl jím první závod dvoudílné série Noční Leskros, tentokrát s názvem Noční Leskros zámeckým parkem v Dobříši. Závod se uskutečnil v rámci velké kynologické akce CACIT Dobříš a pod svá křídla si ho vzali pořadatelé z Rozběháme Česko, kteří stáli i za jarním seriálem Leskros.
Na závodníky čekala krásná členitá trať, která byla vedena v zámeckém parku a měřila 3,7 km a nechybělo na ní snad vůbec nic. První závodníci v kategorii canicross se psy nad 20 kg se vydali na trať úderem dvacáté hodiny v patnácti sekundových intervalech. Po nich pak následovali další canicrossaři a po nich čekala trať i na běžce bez psů. Většina závodníků běžela prakticky za tmy a tak byla čelovka prakticky nutností. Celkem se na trati vystřídalo přibližně 130 závodníků a mezi nimi nemohli chybět ani naši ManMaťáci. Tentokrát byli jen dva a oba v kategorii mužů se psy nad 20 kg a hned brali oba bednu. Na prvním místě doběhl Petr Fochler a hned za ním finišoval na druhém místě Dušan Erbs. Kompletní výsledky jsou ZDE a fotky k nahlédnutí TADY

V sobotu se pak konaly hned dvě akce. Tou první byl druhý ročník Hruboskalského canicrossu. Loni pořadatelé připravili závod opravdu bravurně a mezi závodníky na něj byla slyšet jen chvála a tak nebylo překvapením, že závod byl vyprodaný už přibližně týden před samotnou akcí. Očekávání tedy byla opět velká a dle všeobecného nadšení, které po závodě nastalo lze říct, že pořadatelé rozhodně nezklamali. Na závodníky čekaly hned dvě verze tratí - SEN a SPRINT. SEN (Svijany Enduro Nářez) byl určen především pro zkušené závodníky. Starty totiž byly hromadné a trať měřila 5,2 km a vzhledem k převýšení a terénu bylo třeba si pořádně máknout. Mzi 21 muži, kteří se trati nezalekli se dařilo našemu Michalu Ženíškovi, který skončil těsně pod bednou na čtvrtém místě. Mezi ženami pak nedala nikomu šanci Martina Štěpánková a bezpečně zvítězila.

Sprintová trať měřila 2,5 km a starty byly intervalové. Trať byla sice o poznání kratší, ale ani tak se závodníci nevyhnuli pověstnému seběhu,ze kterého v minulé ročníku vznikly exkluzivní fotky. Na sprint vyrazila Soňa Klikarová a i ona byla v konkurenci třiceti osmi závodnic úspěšná, kdy si doběhla pro stříbrnou medaili.

Celou akci pak zakončilo vyhlášení výsledků, kdy si opět závodníci odváželi obrovskou kopu cen. Určitě si příští rok najděte čas a na Hruboskalský canicross vyražte, stojí to za to! Výsledky ze závodu jsou TADY a fotky třeba ZDE

Další akcí, na kterou bylo možné v sobotu vyrazit byl tradiční Železný pes, který se konal ve středočeské Sadské. Nejstarší triatlon se psem u nás má dlouhou tradici a mezi závodníky je tradičně oblibený. I letos na závodníky čekaly dva okruhy - malý a velký. Velký okruh startovalo přibližně 150 m plavání, následovalo 5,2 km na kole a 4,6 km běhu. Malý okruh měl vzdálenosti poloviční. I tady se ManMaťáci ukázali ve skvělém světle. Na malém okruhu si doběhla pro třetí místo Jana Králové a na velkém byla druhá Kamča Šrolerová. Výsledky závodu jsou TADY a fotky ZDE.

A protože na Sadské je tradicí závodit celý víkend, nemohl chybět ani nedělní Maxičkovský Saďák, který i letos organizovala Kamča Šrolerová se svým týmem z T.J. Sokol Maxičky. Na závodníky si připravili tradiční trať o délce přibližně 4,6 km. Postupně se na trať vydali závodníci všech individuálních musherských disciplín. Zvlášť hromadné starty canicrossu byly divácky velice atraktivní.

Rozdělení kategorií bylo tentokrát trošku netradiční, kdy jednotlivé kategorie nerozdělovala váha psa, ale věk mushera a rozdělení kategorií se tak více přiblížilo mezinárodním pravidlům. V bikejöringu mužu do 39 let zvítězil Michal Ženíšek a veterány nad 60 let Vlasta Keltner. Mezi ženami do 39 let dojela druhá Nicole Maršová. Ženy do 50 let pak patřily kompletně ManMaťačkám. Na prvním a druhém místě ojela při svých dvou startech Linda Suchá, následovaná Jiřkou Heroudkovou a čtvrtou Janou Královou.

Canicross mužů do 39 let absolvoval při svém druhém startu Michal Ženíšek a doběhl čtvrtý. Mezi veterány pak jasně zvítězil Jirka Suchý následovaný Alešem Jindrou. Naše koně jsme pak měli i mezi koloběžáři. Na koloběžce se dvěma psy dojela šestá Jana Králová, která ale byla první ženou! V koloběžce s jedním psem mezi muži do 39 let zvítězil při svém třetím! startu Michal Ženíšek. Mezi veterány pak bral první i druhé místo Jirka Suchý a čtvrtý dojel Aleše Jindra. Mezi ženami se pak dařilo Nicole Marešové, která zvítězila a Anetě Konvalinové, která dojela třetí. Výsledky závodu jsou TADY.

Je vidět, že ačkoliv podzimní sezona teprve začala, na závodech jsme pobrali co se dalo. Věřím, že v úspěšném tažení budou ManMaťáci pokračovat i v dalších závodech!