O víkendu se závodilo na Broďáku a v Klánovicích

22.10.2018

Prvním závodem, kde jsme se ukázali byl Klánovický canicross. Ten byl už po třetí součástí velkého běžeckého závodu v klánovickém lese a i letos přinesl skvělé výkony. Celý závod navíc pořádala naše ManMaťačka Kamča Šrolerová a opět závod vyšel na jedničku. V neděli se parádně ochladilo a tak vše nahrávalo skvělým výkonům. Ačkoliv se na závodě běžel jen canicross, zúčastnilo se ho rovných 70 závodníků! Jsme rádi, že jsme u tohoto závodu mohli být jako jeho partneři. Výsledky závodu jsou TADY a skvělé video ze závodu můžete vidět ZDE

Druhým závodem, kde jsme nechyběli byl Fitmin 2018 v Červeném Kostelci. V autocampu Brodský se opět sjelo spoustu závodníků ze všech koutů České republiky. I letos na ně čekala velmi technická trať s několika nepříjemnými seběhy a délkou 5,3 km.
A vzhledem k tomu, že Červený Kostelec leží jen pár kilometrů od Police nad Metují, kde má ManMat své sídlo, nemohli jsme zde chybět. V kategorii dlouhých spřežení bez rozdílu plemen (A) si vystoupila na druhý nejvyšší stupínek Jana Králová. Ve stejné kategorii určené pro sibiřské husky (A1) byla druhá Kateřina Kulhánková. V kategorii do 4 psů bez rozdílu plemen (C) zvítězil Venca Zetek.
Závodili zde ale i individuálové. Po delší době se na závodech ukázal Dušan Erbs a opět to bylo ve velkém stylu, protože zvítězil v bikejöringu mužů. V bikejöringu žen pak excelovala Ilona Erlebachová, která brala při svých dvous tartech první i druhé místo. Navíc se stala nejrychlejším závodníkem celého závodu! V canicrossu mužů jsme měli Milana Sudka, který bezpečně zvítězil a připsal si tuto sezonu další vynikající výkon. V koloběžce s jedním psem pak byla druhá Václavka Kuříková. 
Na závodech taky přijela Jana Henychová se svým juniorským týmem a podle fotek si i ony závod moc užily!

Je vidět, že ManMaťáci se opravdu činí. Příští víkend nás čeká Mistrovství Evropy ve Švédsku. Pro nejnověší informace v českém týmu můžete sledovat speciálně založenou stranku na facebooku ZDE

Foto: archiv Jany Henychové