O víkendu se závodilo na Horních Mísečkách a na norském Femundlopetu

5.2.2020

Mezi mushery individuály už jsou závody v Horních Mísečkách pojmem. Kvalitně připravené, ale fyzicky i technicky velmi náročné tratě připravuje každoročně pro závodníky Michal Ženíšek se svojí partou pořadatelů ze Sokola Maxičky. Letos bylo konání závodů vzhledem k bídným sněhovým podmínkám ohroženo, nakonec se ale závod přeci jen mohl uskutečnit a zřejmě se tak bude jednat o jediný sprintový závod, který se letos uskuteční. 

A jediný závod si nemohli nechat ujít ani závodníci ManMat týmu. V kategorii C (spřežení do 4 psů bz rozlišení plemen) dojela na 4. místě Jana Králová. Po týmech už byli na řadě individuálové. Ve skijöringu mužů dojel v nabité konkurenci na 3. místě Ondra Exler a na 8. místě Dušan Erbs. Zajímavostí této kategorie byla každopádně účast Thomase Binga - německého závodníka, který celou kategorii jasně vyhrál. Jak se později ukázalo, Thomas má za sebou dvojnásobnou účast na olympijských hrách, kde m.j. bral v Pyeongchangu 11. místo ve skiatlonu. Mezi ženami pak zvítězila Martina Štěpánková, třetí dojela Václavka Kuříková a čtvrtá Jana Draslarová. Martina Štěpánková pak opanovala i kombinaci (skijöring + pulka).

Poslední kategorií byly "dvojky", kde zvítězila Nicole Marešová.

Další akcí, kde byli ManMaťáci k vidění byl slavný Femundlopet, který se každoročně v Norsku nedaleko jezera Femunden. Letos se na závod vypravili hned tři naši ManMaťáci. Petr Gurega se rozhodl pro trať o délce 222 km a Kačku Kulhánkovou a Lukáše Klímu pak čekalo hned 450 km. Navzdory tomu, že tréninky probíhaly pouze na kárách, rozhodně se nejeli závodníci jen projet. To se nakonec i ukázalo, protože Kačka i Lukáš bez problému dorazili do cíle  a úspěšně si tak splnili hlavní cíl letošní sezony! Petr bohužel musel odstoupit přibližně v polovině závodu, ale i tak předvedl parádní výkon a všichni tři si závod podle fotek moc užili. Ještě jednou moc blahopřejeme!

Foto: Archov M. Štěpánkvé, O. Exlera a K. Kulhánkové