Osm rad před prvním canicrossovým závodem

29.3.2017

Jestliže jste už četli náš článek Co všechno musím vědět před prvním canicrossovým závodem a všechny otázky už jste uspokojivě zodpověděli, je teď je na čase soustředit se na konkrétní závod. Připravili jsme pro vás několik užitečných informací, které vám váš první start usnadní. Tady je osm rad na co si dát při startu pozor.

Na co si dát na startu pozor?

V předstartovním prostoru buďte včas.

Znovu překontrolujte funkčnost vašeho oblečení i sedáku, i zda má pes postroj správně „nasazen“ a karabiny jsou dobře zacvaknuty.

Je-li hromadný start, vyberte si místo, z kterého byste chtěli startovat a včas se ke startu přesuňte. Zvažte své možnosti i kvality soupeřů. Necpěte se neuváženě mezi „běžeckou elitu“ či „nejméně vychované tahouny“. Start je předpokladem pro další úspěšné pokračování v závodě.

Pejska nemusíte přidržovat za postroj u svých kolen. Tažná šňůra může být napjata za předpokladu, že váš pes i psi soupeřů jsou vychovaní, přizpůsobiví a snášenliví. Dojde-li k náznakům nervozity či agresivity psů, je třeba okamžitě jednat a přehodnotit způsob vašeho startu.

Pád po startu znamená začínat ze zadních pozic. Velkým nebezpečím je také zamotání tažných šňůr. Proto nenechávejte cizí psy podbíhat pod vaší tažnou šňůrou, raději svého psa stáhněte zpět.

Se svým pejskem spolupracujte (smluvenými signály a pokyny) a snažte se předvídat možné problémy.

Běžte raději trochu „zeširoka“, tj. došlap i pohyby paží trochu dále od osy těla.

Neperte se za každou cenu. Startovní „mela“ záhy pomine, vše se zklidní a závod teprve začíná!