Plasy cross s ManMatem a Hrobská jízda

9.10.2019

O víkendu se uskutečnily hned dva závody, na kterých jsme mohli potkat členy ManMat týmu. Tím prvním byl canicrossový závod Annamaet Plasy - cross s ManMatem, který se uskutečnil v Plasech, přibližně třicet kilometrů od Plzně. Na stejném místě se běhá oblíbený běh bez psa Baroko maraton, který je oblíbený pro svoji krásnou trať. Závodníci se tedy měli na co těšit. Petr Zeman ze Sokola Maxičky si pro běžce a jejich psy připravil trať dlouhou 6 km, která byla vedena převážně po lesních cestách v okolí Plas. Nechyběly na ní prudké výběhy, technické seběhy a krásné travnaté lesní cesty. Díky tomu utekla tarť opravdu rychle. V cíli pak na každého závodníka čekala originální dřevěná medaile a občerstvení. 

Z ManMaťáků se na trať vydal jen Petr Fochler s Cashem a s tratí si poradili parádně, když doběhli s obrovským náskokem na prvním místě a dokonce posunuli traťový rekord přibližně o 5,5 minuty. 

Foto: Petr Fochler

Hrobská jízda byl druhý závod, který se tento víkend uskutečnil. Tradiční víkendový sprintový závod se letos uskutečnil už po sedmnácté a i letos se uskutečnila v Hrobu u Teplic. Jana Hellerová se svým týmem pořadatelů si pro mushery připravili trať o délce 5,2 km vedenou převážně po polních a lučních cestách v okolí Hrobu a i tentokrát byl závd vypsán pro všechny individuální i týmové mushingové kategorie. A protože závod už několik let nese jasné heslo "Do Hrobu musí každej...", nemohli na závodech chybět ani ManMaťáci. 

V kategorii A1 - spřežení 8 psů sibiřských husky se dařilo Petru Guregovi, který si dojel pro třetí místo. Pátá pak v této kategorii dojela Kačka Kulhánková. Ve "čtyřkách" sibiřských husky startovalo hned čtrnáct týmů. Pátý dojel Lukáš Klíma a osmý Venca Zetek. V bikejöringu mužů se dařilo Vlastikovi Keltnerovi, který dojel na třetím místě. 
V canicrossu žen si doběhla pro bronzovou medaili Zdeňka Dušková. Medaili jsme ale získali i v kategorii SC21 - tedy koloběžka s čistokrevnými psy. Na druhý stupínek si vystoupala Adéla Havlíčková a čtvrtá dojela Veronika Klímová. Kompletní výsledky jsou TADY a fotky třeba ZDE

Je vidět, že ManMaťáci mají před nadcházejícím MČR, které se uskuteční v Abertamech, velkou formu a věřím, že dovezou spoustu medailí. 

Foto: Archiv V. Zetka