Podzimní sezona pokračovala v Bělči nad Orlicí

26.11.2019

Tradiční závod v Bělči nad Orlicí se dlouhodob těší velké oblibě a nejinak tomu bylo i letos, navzdory poměrně pozdě zveřejněným propozicím a přihláškám. Letos čekal závodníky už devatenáctý ročník závodu a i letos si pořadatelé připravili hned dvě varianty tratí. Ta kratší - sprintová - měřila 6,2 km a opět byla velmi rychlá. Druhou si vybrali musherští vytrvalci - midaři a měřila bezmála 23 km. Obě trati byly vedeny v krásných lesích v okolí Bělče nad Orlicí a měly naprosto minimální převýšení. A protože jsou tratě opravdu bezpečné, mohlo se závodit naplno. Letos nám navíc i přálo počasí, kdy nepršelo a zároveň ani nebylo teplo. Ideální počasí na podzimní závodění. 

A na závodě nemohli chybět ani závodníci ManMat týmu, kterým se skutečně dařilo na výbornou. Nejdříve přišli na řadu sprinťáci. V bikejöringu žen zvítězila Ilona Erlbachová a třetí dojela Hanka Kučerová. Těsně pod stupni vítězů zůstala na čtvrtém místě Nicole Marešová.  V kategorii spřežení čtyř psů bez rozdílu plemen dojela na pátém místě Jana Králová. V canicrossu mužů se dařilo Milanu Sudkovi, který si doběhl na svých domácích závodech pro zlato. Bramborovou medaili pak bral Aleš Jindra. Mezi ženami pak doběhla na pátém místě Zdeňka Dušková. Na koloběžce s jedním psem dojela těsně na druhém místě Martina Štěpánková, která zvlášť ve druhém kole bojovala o vítězství. Šestá pak dojela Václavka Kuříková, osmá Nicole Marešová, třináctý Vlastík Keltner, patnáctá Jana Draslarová a sedmnáctá Jana Králová. 

Na midové trati se úspěšně představil v kategorii MB Venca Zetek, který dojel třetí. V kategorii MU1 se pak umístila na třetím místě Jana Henychová a čtvrtý dojel David Hrabal. 

Je vidět, že ManMaťáci jsou před nástupe zimní sezony ve formě a věřím, že se jim bude dařit stejně jako na podzim. Budeme jim držet pěsti! Výsledky ze závodu jsou ZDE

Foto: Archiv Václava Zetka a Jany Henychové