Polardistans ukončil zimní sezonu a Leskros v Tlučné zahájil tu jarní!

12.3.2019

Polardistans je v mushingovém světě pojem. Závod startuje ve švédském městečku Öjvassla a starty jsou hromadné. Vidět všechny závodníky startovat na širokém jezeře v jeden okamžik je opravdu zážitek. Musheři si mohli vybrat dvě verze tratí. Kratší trať, na kterou vyrazili i naši ManMaťáci Lukáš Klíma a Kačka Kulhánková měřila 170 km. Delší trať pak měla 300 km. Na závodníky čekala tedy  pořádná porce kilometrů švédskou zimní krajinou, na které nechyběly nekonečné pláně ani dlouhá táhlá stoupání.
A jak jsme mohli vidět, naši závodníci se na závod připravili na jedničku, protože oba dva závod úspěšně dokončili a přidali si do seznamu svých úspěchů další zářez. Kačka dokončila závod za necelých 17 hodin na 11. místě a Lukáš jen čtvrt hodinku za Kačkou na 13. místě. Moc blahopřejeme!

V Tlučné odstartoval zbrusu nový canicrossový seriál pod názvem Leskros. Všichni jsme byli zvědaví, jaký závod si pro nás pořadatelé z Rozběháme Česko připravili, protože mimo canicrossu všech váhových kategorií jsme si mohli zazávodit i v běhu bez psa a na koloběžce s jedním psem. Pořadatelé si pro závodníky nachystali hned tři verze tratí. Trať pro juniory měřila přibližně 3 km, trať sprint měřila 4,6 km a trať mid 10 km. Všechny tratě byly vedeny po krásných lesních cestách a musím říct, že byla moc pěkná.

V 11 hodin vyběhlo v patnácti vteřinových intervalech více než 200 závodníků v canicrossu a hned po nich následoval přibližně stejný počet běžců bez psa. Mei nimi byla i spousta našich závodníků. V kategorii mužů se psy nad 20 kg zvítězil s velkým náskokem Petr Fochler. V kategorii žen se psy nad 20 kg dominovala Martina Štěpánková, která zvítězila i v kategorii koloběžek. Mezi koloběžkami zabodovala i Linda Suchá, která dojela třetí, Vlastík Keltner dojel sedmý, Jana Králová při svých dvou startech dojela na 15. a 16. místě.
Na midové trati doběhla na třetím místě Nicole Marešová.

První závod se rozhodně povedl a my už se těšíme na druhý závod seriálu Leskros, který se uskuteční 30. 3. 2019 v Dnešicích. Přihlašovat se můžete TADY , spousta fotek ze závodu je TADY a kompletní výsledky z Tlučné jsou ZDE

Je vidět, že naši závodníci sezonu zahájili opravdu úspěšně a věřím, že budou v úspěšné sezoně i pokračovat.