První ročník Libínského canicrossu se opravdu vydařil

10.7.2018

První ročník Libnského canicrossu máme za sebou a jako hlavní organizátorka závodu musím říct, že akce dopadla nad mé očekávání a to i přes poměrně nízkou účast závodníků. Vzhledem k tomu, že šlo o první ročník, kdy se navíc jednalo o cross country trať se stoupáním, bylo od začátku jasné, že tento závod bude mít své specifické zájemce.

Na start se tak postavilo celkem 23 odvážlivců z 26 přihlášených, což byla zhruba polovina kapacity závodu. Velkou radost jsme měli z běžců s malými psy, kteří taktéž dorazili a na trati předvedli opravdu skvělé a konkurence schopné výkony oproti svým zdánlivě silnějším soupeřům. Trať měřila 6km, byly na ní seběhy i výběhy a jedno opravdu velmi náročné stoupání.
Vzhledem k teplému počasí v den konání závodu byly na trati připraveny hned 2 občerstvovací stanice tak, abychom předešli přehřátí zejména u psů. Start byl v ranních hodinách a navíc téměř celá trať vedla ve stínu, takže s teplotou si dobře poradili jak psi tak závodníci. Startovalo se hromadně po kategoriích a vše se obešlo bez kolizí a pádů. Kromě juniorských kategorií byly ostatní kategorie zastoupeny, kdy nejmladšímu účastníkovi bylo 24 let a nejstaršímu 66 let.

Žádný ze závodníků se na trati nezdržel déle jak 60minut, nejrychlejším závodníkem pak byl Jirka Suchý s časem 22min:50sec. Jirka Suchý jakožto jeden z našich nejúspěšnějších canicrossařů si na trati vedl víc než skvěle a závod se mu svým profilem i náročností opravdu líbil. K účasti závodníků musím konstatovat, že svou přilhlášku poslali nejen ostřílení a zkušení borci, ale dorazily i nová jména a tváře, za což jsem moc ráda. Všichni zúčastnění si běh užili a z akce odjížděli nadmíru spokojení. K tomu samozřejmě přispělo množství cen, které jsme od Vás dostali a které jsme také všechny rozdali, takže opravdu nikdo neodjel domů s prázdnou. Navíc jsme vzhledem k nenaplněné kapacitě mohli zcela neplánovaně a dodatečně vyhlásit a obdarovat ceny běžce s malými pejsky a ještě zbylo dostatek dárků do závěrečné tomboly.Takže stručně a jasně, Manmat rozdával na našich závodech radost! Ještě jednou veliké díky, bez vás by to nebylo ono!!!

Na příští rok uvažujeme o rozložení akce do dvou dnů, neboť věříme, že to přitáhne více zájemců, nehledě na to, že si o to letošní účastníci sami řekli. A my bychom jim rádi vyšli vstříc....

Výsledky závodu najdete ZDE

Z Manmat týmu na závodě bodovali: Jirka Suchý (1. místo muži), Vlasta Keltner (2. místo veteráni) a Kamča Šrolerová (3. místo ženy),

Text: Blanka Jedličková