Rok 2019 otevřelo Fitmin Grand Prix v Horních Mísečkách!

7.1.2019

Celý závod měl pod taktovkou ManMaťák Michal Ženíšek se svým týmem pořadatelů z TJ Sokol Maxičky. A protože je tento rok alespoň na horách dostatek, měli všichni ideální podmínky natrénovat během Vánoc na první závod sezony. A protože ManMaťáci nejsou žádní lenoši, mohli jsme jich na startu závodu vidět velkou spoustu. 
Závodilo se v sobootu i v neděli, aby případní zájemci stihli i více kategorií. Zvláště v sobotu si se závodníky nepěkně pohrálo počasí, kdy nepříjemně foukalo a zvlášť na stadionu si museli závoďáci i jejich psi pořádně máknout. 

V kategorii Skijöring muži zvítězil ředitel závodu Michal Ženíšek, který ale urval první místo o pohé tři desetiny! Třetí dojel Jirka Suchý a šestý Dušan Erbs. V kategorii skijöring ženy jsme také brali první místo. Martina Štěpánková zajela naprosto famozně a dojela si pro zlatou medaili. Kategorii skijöringu příchozích pak zvolila pro svého mladého psa Aneta Konvalinová. Oba si svoji společnou rpemiéru na běžkách užili a dojeli šestí. 

V kategorii skijöringu se dvěma psy bodoval Jirka Suchý, který dojel na druhém místě. Pátý v této kategorii dojel Michal Ženíšek a šestá byla Nicole Marešová. 
Královskou disciplínou pak byla kombinace (pulka + skijöring), kde si pro první místo dojela Martina Štěpánková a se dvěma zlatými medailemi se stala nejúspěšnější závodnící celého závodu. Bronzovou medaili si pak vyjel Jirka Suchý. 

Jsem moc rád, že jsme zahájili sezonu takto úspěšně a věřím, že podobně bude i pokračovat! Kompletní výsledky jsou TADY 

Foto: Kristýna Bečvářová