Šediváčkův long 2019 je za námi!

27.1.2019

V uplynulém týdnu Vám jistě neuniklo, že se uskutečnil 23. ročník Šediváčkova longu. Šediváčkův long je jeden z nejtěžších závodů ve střední Evropě a každý rok ho dokončí méně než polovina závodníků, kteří se postaví na startovní čáru. Pro mnoho z nich je pak hlavním cílem závodu ho především dokončit bez ohledu na výsledek. Na Šediváčka se tradičně sjíždějí longoví musheři z celé Evropy a celý závod má svoji neopakovatelnou atmosféru. Tu tvoří nejen samotní musheři, ale i pořadatelé a dobrovolníci, díky kterým se  závod každoročně daří pořádat  - i letos jich byly desítky. A protože je Šediváček jediný longový závod u nás, jel se i letos jako Mistrovství České republiky on snow v longu. 

Pavel Kučera si se svým týmem pořadatelů připravil i letos dvě trati. Delší měřila 300 km, kratší pak 210 km. Opět se jednalo o pořádnou porci kilometrů a zvláště upravit a vyznačit trať zabralo dlouhé hodiny. Po problémech se sněhem v minulých ročnících se tentokrát mohli závodníci těšit na správné zimní podmínky, kdy na hřebenech Orlických hor leželo přes metr sněhu. Bylo vidět, že duch Orliček Rampušák letos závodníkům opravdu přál a většinu závodu panovalo krásné počasí, ve kterém bylo radost závodit. Vedle závodníků byli na trati vidět i bikeři Honzy Kopky, kteří po vzoru závodu Iditarod trail invitational závodili na stejné trati jako spřežení. 

A protože je ManMat dlouholetým partnerem závodu, nemohli an startu chybět ani naši závodníci. A v mezinárodní konkurenci se jim dařilo nad míru! Na trati 200 km v katgorii LT2 (tým SH do 8 psů) jsme brali první čtyři místa. První dojel v této kategorii Lukáš Klíma se slušnou průměrkou 11,4 km/h. Stříbro brala Kačka Kulhánková a bronz Pavlína Hrabalová, čtvrtý dojel Petr Gurega. 
V turistické kategorii pak závod dokončila ještě Zdeňka Dušková. 

Je vidět, že se ManMaťákům podařilo na závod parádně natrénovat. Výsledky najdete TADY a spoustu odkazů na fotky přímo na stránkách závodu TADY.

Zimní sezona ale vůbec nekončí, už v tomto týdnu budeme fandit závodníkům na MS on snow ve Francii!

Foto: Archiv K. Kulhánkové