Sezona pokračovala v Krušných horách!

14.1.2019

Přívaly sněhu v posledních dnech musherům přejí. Snad jen v Krušných horách to pití "na prašan" trošku přehnali a tak bylo o víkendu několik oblastí úplně odříznutých od okolního světa. To ale musherům vůbec nevadilo a v Abertamech se jich sjel slušný poče,t, aby si otestovali formu na závodě Eduardův sprint a mid. Jak už napovídal název závodu, připravili si pořadatelé pro závodníky dvě trati. Sprintová měřila 8,9 km a midová 34,2 km.

Závod se měl původně jet jako jeden ze závodů MČR a jako nominační na letošní ME na sněhu, které se bude konat na přelomu ledna a února ve Francii. Kvůli sněhové kalamitě se ale pořadatelé rozhodli pořádat závod bez mistrovského statusu a nejela se ani nominace. To ale nikomu nevadilo a všichni si závody naplno užili.

Na sprintové trati jsme bohužel naše zástupce neměli. Za to na midocé trati se naši závodníci rozhodně neztratili. V kategorii MB (spřežení do 6 psů bez rozdílu plemen) si dojela pro bronzovou medaili Jana Králová. V kategorii MB1 (spřežení do 6 psů severských plemen) se nadmíru dařilo Petru Guregovi, který tuto katgorii vyhrál. Zástupce jsme měli i v kategorii MU1 (spřežení 7 a více psů severských plemen), kterým byla Kateřina Kulhánková, která v nejobsazenější kategorii dojela na krásném druhém místě.

Jsme rádi, že se závod povedl a zimní sezona nám tentokrát vychází na jedničku. Výsledky sprintu jsou TADY a midu ZDE

V Zábřehu na Moravě proběhlo v pátek na Sportovním plesu vyhlášení nejlepších sportovců města Zábřeha za rok 2018, kde byl nominovaný mezi nejlepší desítku i Petr Fochler s Cashem. Ke svému překvapení byl vyhlášen na třetím místě hned za kapitánem české reprezentace v basketbalu Pavlem Pumprlou a vynikajícím triatlonistou Davidem Jílkem!