Tlapkros a Plasy cross ukončily závodní září

30.9.2020

Hned ze dvou krásných závodů si mohli závodníci vybírat poslední zářijový víkend. Jednodenní Plasy cross proběhl jako každý rok pod taktovkou Petra Zemana a jeho týmu pořadatelů a i letos jsme měli tu čest být jako ManMat partnerem závodu. Plasy cross je tradičně koná v krásém okolí Plasů, kde se každoročně běhá i oblíbený Baroko maraton. a závodníky i letos čekala šesti kilometrová trať, které nechybělo snad vůbec nic. Fyzicky velmi náročnou trať navíc letos okořenilo i počasí, kdy od pátku pršelo a hustý déšť se nevyhnul ani samotnému závodu. Závodníci si ale s tratí i podmínkami poradili skvěle a odměnou jim byla, mimo dobrého pocitu,  i krásná pamětní medaile. 

Letos reprezetovala parádně ManMaťáky na startu Kamča Šrolerová, která si s přehledem doběhla pro vítězství v kategorii canicrossu veteránek. Kompletní výsledky jsou TADY

Druhým závodem, který byl na výběr byl II. ročník Tlapkrosu, který pořádal Musher´s klub Tlapky v Tahu v Libovicích nedaleko Slaného. První závodníci se začali na steak out, který byl připraven na poli hned u startu, sjíždět už během pátku. Bohoužel ani Libovicícm se nevyhnuly vydatné srážky a tak závodníci, kteří dojeli v sobotu měli problémy už jen vjet na parkoviště. Naštěstí musheři drží při sobě a všechna auta se nakonec dostala i večer z parkoviště. 

Na závodníky byla připravena trať o délce 4,3 km a byla super zajímavá. Nechyběly jí stoupání ani sjezdy, různé povrchy a to vše při zachování maximální bezpečnosti. V sobotu se ale trať ocitla pod vodou a tak zvlášť závodníci na kolech a koloběžkách museli jet některé zatáčky hodně na jistotu. Tentokrát alespoň odpadly problémy s přehříváním psů, protože teploměry ukazovaly podzimních 8 stupňů, které byly pocitově sráženy větrem a hustým dešťěm. 

V neděli se pak počasí umoudřiloa kupodivu stihla trať přes noc i příjemně vyschnout, což se hned projevilo v cílových časech, které byly často i o více než minutu lepší, než v sobotu. Vše navíc doplňovala přátelská atmosféra a bezproblémová organizace, za kterou by se nemuseli stydět ani mnohem zkušenější pořadatelé. Dokonce byl zajištěn od pořadatelů i traktor pro nedělní odjezdy, takže se nikdo nemusel bát, že by z rozbahněného pole neodjel. 

A na závodě se ukázalo i mnoho závodníků ManMat týmu, kteří už tradičně předváděli skvělé výkony. V kategorii bikejöringu žen předvědla svoji dominanci Linda Suchá, která ve druhém kole předvedla naprosto parádní výkon, kterým porazila i všechny muže. čtvrtá pak dojela Nicole Marešová. Mezi muži se pak dařilo Janu Matouškovi, který dojel na druhém místě. 

V canicrossu jsme brali první místa v mužích i ženách. Mezi muži dominoval Petr Fochler a mezi ženami bezpečně zvítězila Martina Štěpánková. Na koloběžce s jedním psem jsme měli hned čtyři závodníky. Jirka Suchý zvítězil a hned za ním dojel na druhém místě Ondra Exler. Aneta Konvalinová finišovala na šestém místě a Vlasta Keltner na devátém. Se dvěma psy se pak opět dařilo Jirkovi Suchému, který si dojel pro druhé zlato. Na druhém místě pak dojela Nicole Marešová a na čtvrtém Ondra Exler.

Tlapkros se opravdu podařil. Navzodry sobotnímu počasí vládal super nálada a dobré výkony pk ukázaly, že ManMaťáci jsou na nadcházející sezonu skvěle připravení. Výsledky z Tlapkrosu najdete TADY a fotky třeba ZDE.

Foto: Archiv K. Šrolerové a pořadatelé Tlapkrosu (viz. ZDE)