Třetí závod Leskrosu se uskutečnil na Ještědu!

29.4.2019

Trať byla i tentokrát, jak už napovídá název celého seriálu, vedena krásnými lesními cestami. Na rozdíl od předchozích závodů už na závodníky čekaly i pořádné výběhy a seběhy a skvěle se ukázalo, jak na tom který tým je. Sílu psů prověřily prudké výběhy a jejich ovladatelnost zase především poslední seběh do cíle, který byl opravdu výživný. Skvěle navíc vyšlo i počasí, když se po mimořádně teplém pátku ochladilo a pro canicross bylo ideální počasí. 

Pořadatelé si i tentorát připravili pro závodníky dvě verze tratí. Delší - midová, měřila necelých deset kilometrů a kratší - sprintová cca 4,4 km. Obě dvě tratě měly o poznání náročnější profil, než v předchozích závodech a všichni si museli pořádně máknout. 

Na midové trati se dařilo Janě Draslarové, která doběhla na druhém místě. Hned za ní finišovala Nicole Marešová, která brala bronz a další důležité body do celkového hodnocení seriálu. 

Na sprintové trati mezi ženami se psy nad 20 kg opět dominovala Martina Štěpánková a připsala si další cenné vítězství. Mezi juniory vyběhla na trať Kristýna Bečvářová a i ona si s ní bez problémů poradila a doběhla mezi juniory jedenáctá. 

Více se nás tentokrát na statu bohužel nesešlo, ale i tak jsme byli hodně vidět! Poslední závod celého seriálu se odehraje 19.5.2019 v Nebílovech a informace o něm nadete TADY. Výsledky celého závodu jsou ZDE.

Foto: Archiv J. Draslarové a M. Štěpánkové