V Bělči nad Orlicí jsme bojovali o republikové tituly!

20.11.2018

Závod v Bělči nad Orlicí je každoročně zárukou kvality. Musher klub Metuje už tradičně připravuje velmi kvalitní závod s bezproblémovou organizací a pohodovou atmosférou. Nejinak tomu bylo i letos, kdy si závod vzal jako ředitel závodu na starost Roman Zasadil, za což mu patří velký dík. 

Že půjde v Bělči o mimořádně kvalitní závod naznačoval už seznam přihlášených, kdy počet přihlášených atakoval třetí stovku a závod si tak nechal ujít opravdu málokdo. První kolo odstartovalo v sobotu úderem desáté hodiny, kdy se na midovou trať, která měřila 22 km, vydali první závodníci. Za nimi následovaly všechny kategorie individuálních i týmových musherských disciplín. Po midařích přišli na řadu sprinťáci, na které čekala trať o délce 6,3 km s minimálním převýšením. Během celého dne jsme byli k dispozici ManMaťáci s kompletní výbavou a tak bylo možné doplnit chybějící kousky nebo vyzkoušet postroje přímo na psím parťákovi. Celou sobotu pak okořenila večerní rockotéka, kterou někteří závodníci pojali jako večerní etapu závodu a rozhodně se nešetřili :)
V neděli pak, na stejných tratích jako v sobotu, proběhlo druhé kolo závodu. Přes noc pořádně zamrzlo, když rtuť v teploměru klesla téměř na -7 stupňů a tak se nikdo nemusel bát přehřátí psů a všichni mohli podat prvotřídní výkony, jak se na republikový šampionát sluší a patří. 

A našim závodníkům se skutečně mimořádně dařilo a při závěrečném vyhlášení výsledků jsme je mohli vidět hodně vysoko.Na midové trati jsme měli zástupce pouze v kategorii MB a MU1. Venca Zetek, dojel v rámci závodu na 2. místě, ale protože první byl Miroslav Pažůr ze Slovenska, stal se mistrem republiky. Na druhém, resp. třetím místě pak dojela Jana Králová a titul vícemistrině republiky ji nemohl minout. V kategorii dlouhých spřežení uzavřených pro sibořské husky zvítězil David Hrabal.

Na sprintové trati jsme měli mnohem větší zastoupení. V kategorii A1 dojela na druhém místě Kačka Kulhánková a vyjela si tak titul vicemistra republiky. V kategorii C1 si dojela pro titul mistra republiky Adéla Havlíčková. Lukáš Klíma si pohlídal třetí místo a odvezl si z Bělče bronzovou medaili. V kategorii bikejöringu mužů zvítězil Petr Krupička, který se stal nejrychlejším závodníkem celého závodu!Na pátém místě dojel po velmi dobrém výkonu Dušan Erbs a Michal Ženíšek dokončil závod na sedmém místě. V bikjöringu žen se poskládaly ManMaťačky pěkně za sebe. Na třetím místě dojela Linda Suchá, která závod absolvovala krátce po narození potomka a předvedla vynikající výkon. Čtvrtá dojela Hanka Kučerová a pátá Nicole Marešová. V canicrossu mužů jsme brali hned dvě medaile. Pro zlatou si doběhl Petr Fochler a pro stříbro Milan Sudek. V canicrossu žen zvítězila suverénka posledních sezon Martina Štěpánková. Ta ostatně zvítězila i na koloběžce s jedním psem a byla jediným sportovcem, který získal na tomto šampionátu dvě zlaté. Na třetím místě dojela po dramatickém závodě Nicole Marešová. Sedmá pak dojela Ilone Erlebachová a devátý Michal Ženíšek. Na koloběžce se dvěma psy dojel na prvním místě Jirka Suchý, jedenáctý Vlastík Keltner a dvanáctý Michal Mayer. Na koloběžce se severským plemenem startovala Veronika Klímová, která dojela v nabité konkurenci osmá.

V závodě ale startovali na krátké trati i naši junioři. Mezi juniorkami jasně zvítězila Zuzka Jílková a potvrdila velmi dobrou formu, kterou si nesla celou sezonu.

Jak je vidět, závod se velmi vydařil. Pohodová atmosféra a prvotřídní výkony byly skvělým zakončením celé podzimní sezony. Věřím, že se se spoustou našich závodníků potkáme i na zimních závodech. Nezbývá, než si přát, aby letos napadlo dost sněhu a po delší době jsme si mohli užít pěknou zimní sezonu. Tak "na prašan"! Výsledky ze závodů jsou TADY a skvělé fotky od Jílků TADY

Foto: I. Mašková a H. Jílková