V sobotu jsme závodili v Bedřichově a v neděli v Nebílovských sadech!

20.5.2019

Po trošku na závody hubených víkendech spousta závodníků netrpělivě vyhlížela třetí květnový. Mělo se totiž konat hned několik akcí a rozhodně bylo z čeho vybírat. Kdo chtěl, mohl prozávodit celý víkend, i když přejezdy nebyly zrovna krátké. I tak ale několik našich závoďáků absolvovalo oba dva závody. 

V sobotu si běhejsepsem.cz připravilo zbrusu nový závod, který se konal v krásném prostředí Jizerských hor. A když se řekne Jizerky, spousta z nás si představí lyžařský stadion v Bedřichově, odkud startuje m.j. i Jizerská padesátka. A právě toto exkluzivní místo se stalo dějištěm závodu Běhejsepsem Bedřichov. Pořadatelé si připravili náročnou trať, která měřila 4,2 km a nechyběly na ní kopce, seběhy ani rovinky. Nakonec na ní závodníci nastoupali 122 výškových metrů. Bohužel se na víkend citelně oteplilo, ale všichni zvládli absolvovat trať bez problémů. Závodilo se jak v canicrossu, tak i ve scooteru a bikejöringu. 

Naši závodníci tentokrát šetřili nohy a tak jsme je mohli vidět jen ve scooteru a bikejöringu. Obě kategorie byli sloučení muži se ženami, ale ani tak to holkám nezabránilo bojovat o nejvyšší příčky. Ve scooteru se psy nad 15 kg zvítězila Nicole Marešová, třetí dojela Aneta Konvalinová a pátá Jana Draslarová. V biku pak zabodovala při svém druhém startu Nicole Marešová a přidala k zlatu ještě stříbrnou medajli. Kompletní výsledky jsou TADY.

V neděli pak na závodníky čekal poslední díl Leskrosu v Nebílovských sadech. I tentokrát si pořadatelé i Rozběháme Česko připravili krásné tratě. Ty vedly v okolí Nebílovů v místních sadech a jejich okolí. Sprintová měřila 4,5 km, midová pak 9,5 km. I tady potrápilo závodníky teplé počasí, proto pořadatelé připravili na trati i na startu bazénky na ochlazení psů. A vzhledem k tomu, že se jednalo o poslední závod seriálu, byla zde poslední šance ještě vylepšit pozici v celkovém hodnocení a bylo tím pádem o co bojovat. 

Na midové trati mezi ženami zvítězila s velkým náskokem Nicole Marešová a zajistila si tak i vítězství v celém seriálu! Mezi ženami se psy nad 15 kg na sprintové trati opět zvítězila Martina Štěpánková a i ona si zajistila vítězství v celém seriálu. Holká se opravdu dařilo a my jim moc blahopřejeme ke skvělým výkonům v celé jarní sezoně! Moc děkujeme i pořadatelům za skvělý seriál a budeme se těšit na jeho druhý ročník v příštím roce! Kompletní výsledky jsou ZDE

Foto: archiv A. Konvalinové a N. Marešové