Václava Kuříková: Ohlédnutí za víkendem na Biřičce

13.9.2017

Letošní závodní sezonu odstartoval MANMAT Canicross Okolohradce svým již 11. ročníkem a hojným počtem startujících. Kdo chtěl bojovat o nominaci do české reprezentace na Mistrovství Evropy ECF v Itálii, (a že těch zájemců bylo opravdu hodně), tak musel porovnat své síly se soupeři na tomto závodě. Já i "pan Rú" bychom moc moc rádi do Itálie vyrazili poměřit síly s evropskou konkurencí v kategorii koloběžka s jedním psem.

Že je o tuto disciplínu mezi individuály čím dál větší zájem, potvrdilo množství přihlášených závodníků: Celkem 30 kusů. V sobotu se startovalo intervalově po 30 vteřinách a na neděli si organizátor (jak už tu bývá zvykem) připravil starty gundersenem  (dle rozestupu po prvním dni). 

 V sobotu pan Rú běžel parádně, tedy až na posledních cca 300 metrů před cílem, kdy se mu chtělo už do vody (bylo hodně teplo). Bohužel já jsem celou trať tak nějak "naháněla" koloběžku pod zadkem a jízda mi vůbec nesedla.

Časem 9:36 jsme obsadili průběžné 12.místo. V neděli byl pro nás start skoro hromadný, neboť  v rozmezí 9 vteřin vyjíždělo na trať pět závodníků. Rú běžel parádně až do cíle. Předjíždění bylo bezproblémů. Koloběžka mi sedla mnohem líp. A tak jsme se sedmým nejrychlejším časem (9:04) posunuli v celkovém hodnocení do TOP 10 (9. místo) a zajistili si místo v české reprezentaci pro ME ECF 2017.