Víkend Makej s Manmatem je za námi. A vážně se povedl!

25.6.2018

O víkendu 22. – 24. června hostil kemp Brodský u Červeného Kostelce už druhý ročník sportovního víkendu Makej s Manmatem. V dobré náladě, kterou kalila jen předpověď počasí, se v pátek v podvečer sešlo 35 dospělých a 10 dětských účastníků se svými instruktory – Dušanem, Kamilou, Lindou, Vláďou, Janou, Vlastíkem, dvěma Petry a Katkou. Přivítala je Radka Rýdlová, zástupkyně Manmatu, jehož výrobky a také nepsané motto „když něco děláš, dělej to pořádně,“ nás provázely celým víkendem. V pátek byl na programu fyzioterapeutický večer s Petrem Toncarem. Praktické ukázky a následná přednáška většinu účastníků tak zaujala, že bombardovali Petra svými otázkami a prosbou o léčebný plán jejich potíží ještě dlouho po skončení prezentace.

V sobotu měli dospěláci na programu běžeckou přípravu s dvěma vynikajícími běžci Vláďou Šáfrem a Petrem Fochlerem. Dětská výprava byla rozdělená na dvě části. Takzvaný potěr a starší děti. Ti starší měli běžeckou přípravu prokládanou hrami a nakonec samozřejmě běžeckým závodem pod vedením Dušana Erbse a Lindy Suché. „Trenérky“ potěru Kamila Šrolerová a Katka Erbsová měly práci výrazně snažší, neboť malý Vašík Sudek usnul ihned po předání. Zbytek dětí (dvě) byl tak samostatný, že se mohly směle věnovat přípravě noční bojovky.

Po obědě a lehkém šlofíčku následoval trénink na koloběžkách, nejprve bez psů a pak i s nimi. Někteří účastníci stáli na koloběžce poprvé a tak uvítali zasvěcené rady od skvělých českých závodníků v kategorii scooter Jany Draslarové a Vlastíka Keltnera. Tomu zbylo v neděli po závodě ještě tolik mladistvého elánu, že nakonec skočil i se svou koloběžkou z mola do rybníka. Děti se v sobotu vyrazily také na koloběžkách na sedmi kilometrový výlet na zmrzlinu. Kdo neměl koloběžku vlastní, ten si ji mohl zapůjčit po celý víkend od firmy Kostka.

Po velké dřině následovala odměna a mohli jsme se seznámit se zdánlivě podobným sportem jako je psí spřežení a to je koňské spřežení. Vyprávět nám o něm přijel pan Karel Nývlt. Dozvěděli jsme se, že je to výrazně nákladnější a časově náročnější sport, než ten náš. K velké radosti nejen dětí, ale i dospělých nás pak Karel s koníkem povozili na závodním vozíku po louce.

Další odměnou bylo výborné grilované masíčko, na které pozval Manmat všechny účastníky sportovního víkendu, včetně jejich doprovodu. Když byly žaludky plné, Kamila Šrolerová přítomné pobavila zajímavým výkladem o pravidlech mushingu a následným testíkem. A pak už se mohlo začít tančit. Kapela Krvesaj hrála dlouho přes půlnoc a taneční kreace odhalily netušené vlohy některých přítomných. Někteří si ještě odběhli „zastrašit“ na dětskou bojovku, ale vrátili se opět do víru tance a lidového veselí. 

O to hůře se ráno vstávalo a to nás čekal závod. Počasí nám sice přálo a nepršelo, ale ne natolik, aby mohl proběhnout avizovaný triatlon, takže se jak děti, tak dospělí museli spokojit s duatlonem – jízdě na kole nebo koloběžce a během. Mezi muži zvítězil Milan Sudek, ženy ovládla mladičká Zuzka Jílková. Ještě mladší sedmiletá Sofinka Erbsová porazila v kategorii děvčat i o čtyři roky starší závodnice a taktéž zvítězila. Klukům nedal šanci Matěj Suchý. Pak už jen zbývalo rozdat ceny, poděkovat a rozloučit se. Někteří zájemci se ještě po obědě odjeli podívat do Police nad Metují do výrobny firmy Manmat, jak se ručně šijí postroje, které si mohli během celého víkendu zdarma půjčit nebo zakoupit.

Co víc napsat na závěr než že děkujeme za skvělou atmosféru všem zúčastněným a firmě Manmat za smysluplně a nezapomenutelně strávený víkend. Též díky patří firmě Kostka a jejím super koloběžkám, jenž byly k dispozici celý víkend zcela zdarma malým i velkým účastníkům.

Tradičně skvělé fotky od Kristýny Bečvářové najdete TADY a další od Helči Jílkové ZDE

Napsala: Katka Erbsová
Foto: Kristýna Bečvářová