Votvírák v Kolesách pro ManMaťáky úspěšný!

26.3.2019

Závod Votvírák byl tentokrát vyhlášen jako jediný závod Nativia challenge. Pořadatelé se rozhodli ho pořádat v Kolesách u Pardubic a dala se čekat hojná účast. Celý závod navíc šel pojmout jako celovíkendovou akci, protože v sobotu se běžely canicrossy a v neděli si mohli závodníci poměřit síly na koloběžkách a kolách. Mimo dětských kategorií si připravili pořadatelé dvě verze tratí. Trať SPRINT měřila něco málo přes 3 km a na závodníky kategorie ENDURO pak čekala trať osmikilometrová. A jak je v okolí Pardubic tipické, trati byly rovinaté s písčitým podkladem a šlo na nich běžet opravdu rychle. 

V sobotu závodníky přivítalo krásné jarní počasí. Na psy bylo bohužel teplo až moc, i tak ale všichni závod bez problému zvládli. Nakonec se na start postavil úctyhodný počet závodníků. Na sprintovou trať vyběhlo 227 závodníků, což už je úctyhodný počet. Na delší trať enduro si pak trouflo závodníků 47. A chybět nemohli ani závodníci ManMat týmu. Na sprintové trati v kategorii žen se psy nad 20 kg jasně zvítězila Martina Štěpánková, která navíc v absolutním pořadí všech závodníků doběhla na druhém místě! Na delší trati pak skončila těsně pod stupni vítězů Nicole Marešová!

V neděli se už přeci jen trošku ochladilo a tak se na koloběžkách závodilo přeci jen lépe. Na koloběžce se dvěma psy dojel na druhém místě Michal Ženíšek, pátý Vlastík Keltner, desátý Michal Mayer a na dvanáctém a třináctém místě Jana Králová. Na koloběžce s jedním psem pak ManMaťác brali kompletní stupně vítězů, když zvítězila Martina Štěpánková před Nicole Marešovou a Anetou Konvalinovou. Parádní výkony!
Do závodu se vydali i závodnicí v bikejöringu a  zde jsme brali vítězství zásluhou Nicole Marešové!

Votvírák se nám opravdu povedl a nezbývá se než těšit na další závody! 

Foto: Archiv N. Marešové