Třetí ročník tréninkového víkendu Makej s ManMatem je minulostí!

1.7.2019

Třetí sportovní víkend s Makej s Manmatem je za námi a my už začínáme plánovat další ročník. Byla by totiž velká škoda úspěšnou tradici přerušit. „Na Broďáku“ se sešla „stará parta“ a připravila víkend pro začínající i pokročilé canicrossaře a mushery.

A o co jste přišli, pokud jste nedorazili? V pátek o skvělou přednášku Vláďi Šáfra o správném výběru běžecké obuvi a Petra Toncara o fyzioterapii.

Sobota byla ve znamení akce, nejprve výuka běžecké techniky s Dušanem Erbsem a Vláďou Šáfrem zakončená výběhem se psy. Po krátkém odpočinku a posilnění přišla na řadu Jana Draslarová a Vlasta Keltner a disciplína scootering.

Děti mezitím ve dvou skupinách rozdělených podle věku zdokonalovaly svoje pohybové schopnosti s Lindou, Katkou a Kamčou. Odměnou byl meloun a lízátka. Odpoledne početná dětská skupina vyjela na výlet zakončený famózní zmrzlinou v Červeném Kostelci. Za to patří velký dík koloběžkám Kostka a Jardovi Hanušovi, který byl po celý víkend přítomen se svou pojízdnou a bezplatnou půjčovnou koloběžek, o které si teď nejedno dítě napíše Ježíškovi.

Po projížďce na koloběžkách už čekal na děti velký skákací hrad ve tvaru psa, který zapůjčila firma Viridium z Police nad Metují a na dospěláky přednáška a poradna Jany Tomáškové o Dornově metodě. Kamila Šrolerová se pak na chvíli odpoutala od dětí svých i půjčených a zábavnou formou vzdělávala svoje posluchače v pravidlech mushingu. Šlehačkou na dortu bylo pak výborné grilované masíčko tak jako každý rok a třešničkou na této šlehačce opět tradiční večer s kapelou. Někteří vydrželi až do nočních hodin, jiní byli znaveni a šli ladit formu na zítřejší závod. Ne tak organizátoři, kteří přichystali pro děti noční hru zakončenou hledáním pokladu. Vyblbnuli se děti i rodiče.

Oproti všem meteorologickým prognózám nás neděle přivítala slunečným počasím a tak se konečně splnil Dušanův sen uspořádat duatlon se psy – plavání a běh. A aby netroškařil, připravil ho i pro děti. Pro neplovoucí nebo menší děti byl připraven duatlon koloběžka a běh.

Ti, kteří si do rozbouřených vod „Broďáku“ zatím netroufali se mohli učit zapřahání psa v rychlokurzu Jany Draslarové.

Závod nabízel spoustu zajímavých momentů a dramatických situací. Některým pejskům se plavat nechtělo, tak byla připravena i kategorie pro psy neplavce. Dojemné bylo sledovat dětské závodníky od 5 do 11 let, kteří rvali o dobré umístění do posledních vteřin. Zvítězili jen někdo, obdiv však patří všem, kteří se do boje pustili.

Pak už zbývalo jen všem rozdat ceny za odvahu a rozloučit se. Poděkování za pěkně prožitý víkend patří všem účastníkům akce za super atmosféru a za uspořádání všem výše zmíněným i nezmíněným organizátorům, Radce Rydlové a Jardovi Soumarovi z firmy Manmat, firmě Kostka koloběžky a sportovním klubům TJ Sokol Maxičky a SK Děti Severu. Za rok zase na shledanou. Skvělé fotky od Kristýny Bečvářové jsou TADY. Výsledky závodů jsou TADY.

Foto: Kristýna Bečvářová